Yükselen Gençlik Platformu Kuruldu

Mesajıma bir çağ kapatıp yeni bir çağ açan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)in “Istanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.” Hadisi Şerifleriyle müjdelediği o mübarek insanları rahmet ve minnetle anarak başlamak istiyorum.

Yükselen Gençlik Platformu’muz 29 Mayıs 2012 Salı günü itibariyle kurulmuştur. Kuruluş için bu günü seçmekteki gayemiz Hakkın batıla karşı üstünlüğünün sembolü olan İstanbul’un Fetih yıldönümü olmasıdır. Amacımız; araştıran, sorgulayan, hakkını arayan, haksızlık karşısında susmayan, milli ve manevi değerlerinden taviz vermeyen, geleceğin imanlı ve inançlı liderlerini yetiştirmektir. Genel olarak hedefimiz ülkemizde ve tüm dünyada haksızlığın ve adaletsizliğin yerine adil bir dünya düzeninin ikame edilmesidir.

Çeşitli oluşumlarda bir araya geldiğimiz, hayallerini hayata geçirmek için imkan bulamayan inançlı ve girişken insanlarla beraber yola çıkmış bulunuyoruz. Platformumuz herhangi bir kişiye, kuruma vb oluşumlara bağlı değildir. Taraf olmayanların bertaraf olduğunu biliyoruz ve bu doğrultuda tarafsız olmadığımızı, Haktan ve haklıdan taraf bir gençlik olduğumuzu belirtmek istiyorum. İnsanlığın huzurunu bozmayan, insanlığın kötülüğünü düşünmeyen her türlü düşünce ve inanışa saygı duyuyoruz. İnsanlığa hayırlı hizmetler vermek için mücadele veren her türlü kuruluşla birlikte çalışmalar yapmaya hazır olduğumuzu da belirtmek isteriz. Ümmet bilinciyle hareket ediyoruz. Bu idealler doğrultusunda bizlerle çalışmak isteyen tüm kardeşlerimize kapımızın açık olduğunu belirtmek istiyorum.

Allah (cc) çıkmış olduğumuz bu yolda yar ve yardımcımız olsun. Allah (cc) İstanbul’un Fetih yıldönümü vesilesiyle bizlere yeni fetihler nasip etsin.

Muhammed Muhsin AKSOY
Yükselen Gençlik Platformu Genel Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir