Yine “bıyıklı çocuk” geliyor (Milliyet)

Bülent Arınç’ın TBMM Başkanlığı döneminde yaşanan ‘’Bıyıklı çocuk’’ olayının yenisi gündemde… 23 Nisan bayramı nedeniyle TBMM’de toplanacak Türkiye Öğrenci Meclisine İmam-Hatipli 21 yaşındaki Muhammed Aksoy aday oldu.
07:17 | 11 Nisan 2011

Bülent Arınç’ın Meclis başkanlığı döneminde yaşanan ‘’Bıyıklı imam hatipli Başkan’’ olayının bir benzerinin bu yıl da tekrarlanma ihtimali doğdu. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM’de toplanacak olan ve lise öğrencilerinden oluşan, Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına, İmam-Hatipli, 21 yaşındaki Muhammed Aksoy aday oldu.

Türkiye Öğrenci Meclisi için 81 ilden gelecek lise öğrencileri belirlendi. İmam Hatip Lisesi öğrencisi 21 yaşındaki Muhammed Aksoy, en yaşlı üye sıfatıyla başkanlığa da yakın görünüyor. Bu yılki toplantıya 65 erkek, 16 kız öğrenci katılacak. ‘’En yaşlı” Çaykara İmam Hatip Lisesi öğrencisi 21 yaşındaki Muhammed Muhsin Aksoy da, iddialı olarak Meclis başkanlığına hazırlanıyor.

BIYIKLI VAKASI Trabzon Çaykara’da öğrenimine devam eden Aksoy, başkanlığa aday olacağını açıkladı ve kişisel internet sitesi de kurdu. Aksoy, geçtiğimiz günlerde Türkiye genelindeki 45 İl Öğrenci Meclisi Başkanı’nı Trabzon’da ağırladı. Çaykara İmam-Hatip Lisesi Müdürü Hasan Bal da misafir öğrencilere rehberlik yaptı.

Bülent Arınç’ın başkan olduğu 2004’ten bu yana her yıl TBMM’de Türkiye Öğrenci Meclisi toplanıyor. Bu oturumları, başkan seçilene kadar ilk etapta TBMM’de olduğu gibi, en yaşlı üye yönetiyor. 2006’da, oturumu 21 yaşındaki Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Seyhan yönetti.

“Bıyıklı çocuk” diye nitelenen Seyhan yaptığı konuşmada ‘’İmam hatip lisesi öğrencisiyim. Bizim önümüze ne koyarsanız koyun, bilin ki biz en zirveye çıkacağız. Dağları taşları da, dünyayı da koysanız en iyi üniversiteleri kazanacağız, en iyi yerlere geleceğiz” dedi. Tartışmalar üzerine daha sonra sistem değiştirildi ve öğrenci meclis toplantılarını en yaşlı öğrenci değil, TBMM Başkanı ya da Başkanvekilinin açması benimsendi. Açılışın ardından seçim yapılarak öğrenciler arasından başkan seçiliyor.

Milliyet

Yine “bıyıklı çocuk” geliyor (Milliyet)” için 4 yorum

 • Nisan 11, 2011 tarihinde, saat 3:27 pm
  Permalink

  ne iş imam hatipli sen git ölü yıka camilerde ne işin var meclisde

  Yanıtla
  • Nisan 13, 2011 tarihinde, saat 8:21 am
   Permalink

   murat öncelikle sana şu cevabı ver(e)meden geçemeyeceğim : Bilmiyorsan izah edeyim ki meclisimiz demokratiktir toplumun her kesiminden yurttaşlar katılabilir .Ölü yıkama işine gelince kimin ne işle meşgul olacağı kimseyi ilgilendirmez.Egolarınızı başka yerde tatmin etmenizi ve lisanınıza dikkat etmenizi dilerim.

   Yanıtla
 • Nisan 15, 2011 tarihinde, saat 12:13 pm
  Permalink

  Biz trabzonlular olarak Sonuna kadar arkandayız Muhammet kardeşim.Sen kimseye aldırma.Bırak o Murat gibi afedersin köpekleri.Kendi çaplarında konuşsunlar.Sen yoluna devam et.Seni başkan olarak görmek istiyoruz

  Fatih Danışmaz
  Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrenci Temsilcisi

  Yanıtla
 • Nisan 25, 2011 tarihinde, saat 2:50 pm
  Permalink

  İşinize gelince Türkiye’de demokrasi yok. İşinize gelince Türkiye demokratik bir yer. Başbakanınızın dediği gibi Demokrasi sizin için bir araç sanırım. Amacınız ılımlı islamı mecburi islam haline getirmekse, dediğiniz gibi demokratik bir ülkeyiz. Her kesime hitap edeceksin, yandaşı olduğun hükümetide eleştireceksin.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir