Umutlu döndük

Türkiye Öğrenci Meclis Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy, çalışmalarını yürütebilecekleri çalışma alanlarının mevcut olmadığını belirterek yapacakları faaliyetler için de maddi sıkıntıları anlattı

Konuyla ilgili Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması düzenleyen Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy, Türkiye Öğrenci Meclisi’nin sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile bir görüşme yaptıklarını anlattı. Bakan Ömer Dinçer ile görüşmelerinin ardından Bakanlık Müşaviri Zübeyir Yılmaz ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Emin Karip ile görüştüklerini ifade eden Aksoy “Ankara sürecimizin çok yoğun ve güzel geçtiğini düşünüyoruz. Olumlu neticeler alacağımız konusunda umutluyuz. 17 milyon öğrencinin tek sesi olan Türkiye Öğrenci Meclisimizin işler hale gelmesi ve formaliteden çıkması için taleplerimizin karşılanması gerekmektedir. Taleplerimizin karşılanması için konunun sürekli takipçisi olacağız” dedi.

Bize daha çok yer ayırın

Türkiye Öğrenci Meclisi’nin tanıtımı için internet sitesi, gazete ve dergi çalışmalarına başladıklarını ifade eden Aksoy, “Bu çalışmalarımızda ülkemizin dört bir yanında yapılan faaliyetleri paylaşıyoruz. Öğrenci arkadaşlarımıza yaptıkları çalışmaları bizlere göndermeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz. Basınımızdan talep olarak yerel ve ulusal olmak üzere öğrenci meclislerimizin çalışmalarına daha çok yer vermelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Taka Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir