Türkiye Öğrenci Meclisi Üyeleri Trabzonda Buluşuyor

TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa yürütülen Demokrasi Eğiti ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında illerinde seçilen il öğrenci meclis başkanları Trabzonda bir araya geliyor.
Trabzon İl Öğrenci Meclisi’nin girişimiyle başlatılan “Türkiye Öğrenci Meclisi Kültür ve Kaynaşma Gezisi” adı altında organize edilen bu organizasyona ülkemizin çeşitli illerinden yoğun bir katılım gerçekleşiyor.Yapılacak geziye Trabzon Belediyesi, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çaykara-Dernekpazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, birçok dernek ve iş adamları seferber oldu.

Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin AKSOY organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada:

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi  kapsamında üçüncü yılımı geçiriyorum. Bu proje kapsamında çeşitli kademelerde görevler aldım. Önceki dönemlerde görev yapan arkadaşlarımızla sürekli irtibat halindeydik. Onlar, Türkiye Öğrenci Meclisi’nin yılda bir kez toplanmasının yetersiz olduğunu ve Ankara’da zamanımızı birbirimizi tanımakla geçiriyoruz şeklinde ifadeleri olmuştu. Biz de hem bu sorunu aşmak hem de ilimizi arkadaşlarımıza tanıtmak adına böyle bir organizasyona giriştik. Allah’ın izniyle bu işin altından kalkarak hayırlı bir işe vesile olmanın mutluluğu içerisinde olacağız.

Yapacak olduğumuz bu büyük organizasyonumuzda bizlere destek veren Mustafa ÇAĞLAYAN (Trabzon MEM Şube Müdürü), Orhan GENÇ (Trabzon MEM Şube Müdürü), Ahmet HOŞOĞLU (Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü), İzzet GÖNAN (Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü), Osman ABANOZ (Trabzon Belediyesi İç Denetisi) Çaykara İmam Hatip Lisesi Müdürümüz Hasan BAL hocamıza ve isimlerini hatırlayamadığım herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

İnşallah geleceğin liderlerini Trabzon’umuzda ağırlayarak hayırlı bir işe vesile olmuş olacağız.”

Muhammed Muhsin AKSOY Kimdir?

23.06.1990 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde doğdu, 2004 yılında Hayrat Merkez İÖO’da ilköğrenimini tamamladı. Çaykara İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisidir. Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında 5. Dönem Rize İl Öğrenci Meclisi Üyeliği, 7. Dönem Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkan Vekilliği ve şimdi de 8. Dönem Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir