Türkiye Öğrenci Meclisi Trabzonda Buluştu

Trabzon İl Öğrenci Meclisinin başlattığı Türkiye Öğrenci Meclisi Kültür ve Kaynaşma Gezisi kapsamında ülkemizin çeşitli illerinden il öğrenci meclisi başkanları Trabzona geldi.

Türkiye Öğrenci Meclisi Kültür ve Kaynaşma Gezisi adı altında organize edilen organizasyon için Akçaabat Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde 1 Nisan 2011 Cuma günü bir açılış programı düzenlendi. Programa Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman ÇAKAR, Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ÇAĞLAYAN ve il öğrenci meclis başkanları katıldı.

Programda hoş geldin konuşmasını projenin eğitim koordinatörlüğünü yapan Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ÇAĞLAYAN yaptı. Ardından Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman ÇAKAR da İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz SANDIKÇI  adına bir konuşma yaparak öğrencilerin Trabzon’a gelmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Programda Trabzon’u tanıtan bir sinevizyonun ardından il başkanlarına sırayla sahneye çıkarak kendilerini tanıtmaları, duygu ve düşüncelerini paylaşmaları için birer dakikalık süre verildi.

Programın sunuculuğunu yapan Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin AKSOY, kendilerine bu projede destek olan; Trabzon Belediyesi’ne, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Trabzon İl Kültür Turizm Müdürlüğüne, Çaykara Kaymakamlığı’na, Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne , Maçka Belediyesi’ne, Çaykara İmam Hatip Lisesi Müdürü  Hasan BAL’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti. AKSOY programın kapanışında şu ifadeleri kullandı: “Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in yönettiği ve Kanuni’nin doğup büyüdüğü Trabzon’a tekrardan hoş geldiniz diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Programın ardından aynı otelde konaklayan öğrenciler, 2 Nisan 2011 Cumartesi günü öğleden önce Sümela Manastırı’nı öğleden sonra ise Kanuni Vakfı’nı ve Atatürk Köşkü’nü gezdi. 3 Nisan 2011 Pazar günü ise Trabzon’un OF ilçesinde bulunan Özçay Fabrikasını gezerek yetkili kişilerden çay üretimi hakkında bilgiler alındı. Ardından Uzungöl ’e çıkıldı ve orada öğle yemeği yenildi. Uzungöl’de öğrenciler dolaşarak bol bol resim çekildiler. Saat 13.00 sularında Uzungöl’den ayrılarak Trabzon’a gidildi ve öğrenciler memleketlerine gitmek üzere uğurlandı.

Bütün katılımcılar Türkiye Öğrenci Meclisi Kültür ve Kaynaşma Gezisi’nden dolayı duydukları memniyetleri belirterek Trabzon’u gittikleri her yerde anlatacaklarını söylediler ve bu organizasyonu yapan Trabzon İl Öğrenci Meclisi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Ofun Nabzı Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir