Türkiye Öğrenci Meclisi Rize Buluşması Yapıldı

İL ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANLARI RİZE’DE BULUŞTU

Rize İl Öğrenci Meclis Başkanı Büşra GÜNGÖR 81 İlin Öğrenci Meclis Başkanlarını Rize Kültür ve Kaynaşma Gezisi kapsamında Rize’ye davet etti. Projenin amacı Rize’yi kültür ve turizm açısından tanıtmak ile birlikte meclis çalışmalarını etkin ve verimli bir şekilde yapabilmekti. Geziye katılan İl Öğrenci Meclis Başkanları, Türkiye Öğrenci Meclisi’nin seçimlerden sonra da varolduğunu göstermiş oldu. Gezide ve toplantıda fikir alış-verişlerinde bulunan öğrenciler eğitimin sorunlarına ve Türkiye’de öğrencilerin temsili konusundaki yetersizliklere değindiler.

Türkiye Öğrenci Meclis Başkanı Muhammed Muhsin AKSOY Türkiye Öğrenci Meclisinin ikinci kez toplanması amacıyla dilekçe vereceğini belirtti. Rize İl Öğrenci Meclis Başkanı Büşra GÜNGÖR öğrencilerin sorunlarını ve önerilerini dillendirerek, Türk Eğitim Sistemindeki bazı çıkmazların önüne geçilebileceğini ekledi.

Rize İl Öğrenci Meclis Başkanı Büşra GÜNGÖR proje kapsamında maddi açıdan yeterli desteği göremediğini, bunun da Rize’yi temsil açısından oldukça üzücü olduğunu kaydetti.

İlimize gelen Meclis Başkanları Rize’yi çok sevdiklerini, geleneksel karşılamaların birçok ile nazaran daha sıcak, samimi ve şaşırtıcı olduğunu belirttiler. Özellikle şehrin doğasına, muhlamasına ve bir yaşam tarzı olan tulumuna hayran kalan misafirler gelemeyen  İl Öğrenci Meclis Başkanlarının çok şey kaybettiğinin altını çizdiler.

Gezi sırasında Meclis Başkanları ilk önce Rize Kalesine, sonra sırasıyla Ziraat Botanik Çay Bahçesine, Dağmarana, Zilkeleye, Aydere, Fırtına Vadisine götürüldüler. Son olarak Tema Evinde  Rize Kent Konseyi Gençlik Meclisi yürütme kurulu üyelerince en iyi şekilde ağırlanan Öğrenci Başkanları 7 Mayıs Cumartesi günü Rizeden ayrıldılar.

Rize İl Öğrenci Meclis Başkanı Büşra GÜNGÖR projede emeği geçen Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Rize Belediyesine ve projenin en büyük destekçisi olup program boyunca eşlik eden Rize Kent Konseyi Gençlik Meclisine teşekkürlerini sundu.

Rizenin Sesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir