AGD İstanbul İl Başkanı Serhat Akçay’a Tebrik Ziyareti

Türkiye ilk ve ortaöğretim öğrencileri Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy kısa bir süre önce göreve başlayan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Serhat Akçay’ı makamında ziyaret etti.

Yeni görevinden dolayı Akçay’ı tebrik eden Aksoy, ‘Gençliğimizin her geçen gün ahlak ve maneviyattan yoksun bir şekilde yokluğa doğru sürüklendiği şu ortamda AGD’ye gençliğin yeniden kendi değerlerine sarılması için ortaya koyduğu çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum.’dedi.

İlk ve Ortaöğretim’de birçok sıkıntının var olduğunu dile getiren Aksoy, ‘Yetersiz fiziki koşullar, öğretmen eksikleri ve eğitim müfredatının yetersizliği maalesef, biz gençleri geleceğe dair umutsuzluğa sürüklüyor.’dedi.

Öğrenci meclisine gereken önem verilmiyor

Türkiye geneli yapılan seçimlerle Türkiye ilk ve ortaöğretim öğrencileri Meclisi Başkanı seçilen Muhammed Muhsin Aksoy, öğrenci meclisine gereken önem verilmiyor. Biz Milyonlarca öğrenciyi temsil ediyoruz ve bu ülkenin geleceğine dair birçok proje hazırladık. Maalesef bu projelerimiz karşılık bulmadığı gibi, bize hak ettiğimiz değe de verilmiyor.’dedi.

Öğrenci Meclisi’nin bütçesi yok

Türkiye’nin bütün ilçeleri ve illerinde yapılan seçimler sonucunda oluşan Öğrenci Meclisi’ne projeleri ve çalışmaları için bütçenin ayrılmadığını ifade eden Aksoy, ‘Bize bütçe ayrıldığı takdirde projelerimizi hayata geçirmede hız kazanıp hizmet edebileceğiz.’dedi.

Meclis birden fazla toplansın

Ziyarette öğrenci meclisinin problemlerinden de bahseden Aksoy, ‘Öğrenci Meclisleri ve okullarda Demokrasi eğitimi’ hakkında öğrenci ve öğretmenlerin bilgilendirilmesi gerekmektedir. Okul, ilçe, il ve Türkiye genelinde yapılan Öğrenci Meclisleri seçiminin eğitim ve öğretimi aksatmayacak şekilde bir takvime bağlanması gerekiyor. Ve tabi projeleri değerlendirip, üretime geçmek içinde Öğrenci  Meclisi’nin birden fazla toplanması gerekmektedir.’dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TBMM’nin öğrenci Meclislerine karşı biraz daha duyarlı olması gerektiğine vurgu yapan Aksoy AGD’den de bu konuda destek istedi.

Ahlak ve maneviyat hırkası giyilmeli

Aksoy’u makamında kabul eden AGD İstanbul Şube Başkanı Serhat Akçay ise ‘Gençlik bizim teminatımızdır. AGD olarak hayatın her alanında faaliyetler yapıyoruz. Bu faaliyetlerde ki amacımız gençliğimizi ve aziz milletimizi yeniden Milli ve Manevi değerleriyle buluşturup, Ahlak ve maneviyat hırkasını yeniden giymesini sağlamaktır.’şeklinde konuştu.

Aksoy’u görevinden dolayı tebrik eden Akçay, ‘Çok önemli ve büyük bir görev üstlenmişsiniz. Allah bu görevi hakkıyla yapabilmenizi nasip etsin’ dedi.

Gençliğin buhranı yürekleri parçalıyor

‘İlk ve Ortaöğretim öğrencilerinin içerisinde bulundukları buhran bizimde yüreğimizi parçalıyor’ diyen Akçay, ‘Ahlaki değerlerimiz gerek medya ve gerekse bir takım çevreler tarafından kasıtlı bir şekilde yıpratılmaktadır. Bu yozlaşmaya karşı hep birlikte mücadele etmek zorundayız.’dedi.

AGD İstanbul Şube Başkanını ziyaret eden Aksoy’a Bayrampaşa öğrenci Meclisi Başkanı Melih Kahramanlar ve Fatih Öğrenci Meclis Başkanı Yunus Mert Aktaş eşlik etti. Aksoy’un ziyaretinde dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Akçay, Aksoy ve arkadaşlarına başarılar diledi.

AGD İstanbul İl Başkanı Serhat Akçay’a Tebrik Ziyareti” için 2 yorum

 • Temmuz 8, 2011 tarihinde, saat 8:06 am
  Permalink

  Elhamdülillah Milli görüşçü bir meclis başkanımız var 🙂

  Yanıtla
 • Temmuz 24, 2011 tarihinde, saat 2:19 pm
  Permalink

  MUHTEREM KARDEŞİM YENİ BAŞKANLIĞINIZI TEBRİK EDERİM. HAYIRLI HİZMETLERE İMZA ATMANIZI DİLERİM. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.. İNŞAALLAH.. MEVLÜT ALKAN SAADET PARTİSİ 23 DÖNEM İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAYI 05323630455

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir