Genç Meclis Başkanı Yollara Düşüyor

Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanı ve Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin AKSOY il yönetimiyle birlikte 6-10 Haziran 2011 tarihleri arasında Trabzon’un ilçelerini ziyaret edecek.

Çaykara İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisi Muhammed Muhsin AKSOY 13 Aralık 2010 tarihinde ekibiyle birlikte Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilmişti. Göstermiş olduğu bu başarıya bir yenisini daha katarak 24 Nisan 2011 tarihinde TBMM’de yapılan seçimde Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı seçildi.AKSOY kendilerine şimdiye kadar okuldan Türkiye Öğrenci Meclisine kadar her türlü merhaled destek olanlara teşekkür etti:

Şimdiye kadar öğrenci meclisi çalışmalarımızda bizlere birçok kurum ve kuruluşlar maddi ve manevi desteklerini esirgemediler. Bize çalışmalarımızda destek olan başta Trabzon Valiliğine, Trabzon Belediyesine, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Çaykara Kaymakamlığına, Çaykara Belediyesine, Of Belediyesine, Maçka Belediyesine, Çaykara İlçe Müftülüğüne, Dernekpazarı İlçe Müftülüğüne, Arsin İlçe Müftülüğüne, Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Maçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon ve İstanbul şubeleri, Çaykara İmam Hatip Lisesi, Şalpazarı Çok Programlı Lisesi, Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi, Maçka İmam Hatip Lisesi, Akyüz Oto Kuaför ve Osmanlı PEN’e vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ediyorum.

Çalışmalarımızın temelini oluşturan ve hedefimize sağlam adımlarla yürümemizde yardımcı olan okulumuzdaki çalışma ekibim: Kerim KESKİN, Yunus Emre BACAN, Abdülsamet AKHAN, Hatice Kübra TUNCER, Muhammet AĞIRMAN, Erkan GÜZEL, Hüseyin BEŞİNCİ, Büşra KUZU, Ahmet Sefa TÜRK, Ali İhsan ŞAHİN, Furkan YILMAZ, Ahmet Malik AYDIN, Lütfullah UZUN, Mehtap YALÇINKAYA, Yeşim SARI, Gülfidan TEHİNOĞLU, Feray SARI, Metin ÖZEN, Fatma ALBAYRAK, Havvanur YAMAN, Halil İbrahim GÜLER, Selçuk DUMAN, Yasemin MOLLAMEHMETOĞLU, Canan GÜNLÜ, Abdulkadir DURAN ve Yavuz Selim AKÇADOĞAN kardeşlerime şimdiye kadar vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ediyorum.

Yine çalışmalarımızda ilçe çapında destek veren: Atilla ÖZKUL (Çaykara Çok Programlı Lisesi), Ülkü SARGIN (Karaçam İlköğretim Okulu), Volkan YILMAZ (Zeki Bilge İlköğretim Okulu), Celil ÇOLAK (Cevdet Sunay İlköğretim Okulu), Emrah GÜN (Taşkıran İÖO), İbrahim DURSUN (Köknar İÖO), Fatma ESMER (Çambaşı İÖO), Merve İLHAN (Uzungöl İÖO), Bahar ÖZBAY (Ataköy Sağlık Meslek Lisesi) ve Hakan YAZICI (Çaykara Anadolu Lisesi) kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Yedi aya yakın bir süredir birlikte çalıştığımız ilimizdeki çalışmaların yanısıra Türkiye Öğrenci Meclisi etkinliklerinde de her zaman yanımda olan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Başkan Vekilim Nihal KÜÇÜK (Şalpazarı Çok Programlı Lisesi), Katip Üyelerim Adem YILMAZ (Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi) ve Hasan KÖSE (Maçka İmam Hatip Lisesi) kardeşlerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye Öğrenci Meclisi seçimi sürecinde ve her türlü faaliyette ilk günden beri yanımızda olan Rize İl Öğrenci Meclisi Başkanı Büşra GÜNGÖR kardeşime ve Ordu İl Öğrenci Meclisi Başkanı Reşit ERGİN kardeşime teşekkür ediyorum. Bu iki kardeşimin yanısıra açık bir şekilde çalışmalarımıza destek veren AMASYA İl Öğrenci Meclisi Başkanı Cankut GÜNDOĞDU, KARAMAN İl Öğrenci Meclisi Başkanı Ali AKTAŞ, KİLİS İl Öğrenci Meclisi Başkanı Emiş SABIRSUYU, ANKARA İl Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Asım YAYLA yardımcısı Merve GÜNDOĞDU, BİTLİS İl Öğrenci Meclisi Başkanı Elif Nur HÜSEYNİ, Elazığ İl Öğrenci Meclisi Başkanı Mehmet Yusuf ALBAYRAK, ESKİŞEHİR İl Öğrenci Meclisi Başkanı Hayran ER, SİVAS İl Öğrenci Meclisi Başkanı Burak YÖRÜK, DÜZCE İl Öğrenci Meclisi Başkanı Mehmet SEZGİN, GAZİANTEP İl Öğrenci Meclisi Başkanı Senem KAYA, AKSARAY İl Öğrenci Meclisi Başkanı Ali Sait GÜN, KASTAMONU İl Öğrenci Meclisi Başkanı Hakan ÇÖLEZ ve KONYA İl Öğrenci Meclisi Başkanı Emine DEMİRCİ kardeşlerime teşekkür ediyorum.

AKSOY yapacakları ziyaretlerle ilgili olarak şunları ifade etti:
İlimizde yapacak olduğumuz ziyarete gelecek olursak, 6 Haziran 2011 Pazartesi günü sabahtan 10 Haziran 2011 Cuma akşama kadar Trabzon’umuzun Merkezle birlikte toplamda on sekiz ilçesini il yönetimimizle birlikte ziyaret etmek için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Bu ziyaretleri biz il seçiminden önce de yapmıştık. Bu ziyaretleri yapmamızdaki amaç bizim ziyaretlerimizin sadece seçim için olmadığını kardeşlerimize hissettirmek varsa sorunlarını yerinde görebilmek ilçeler arasındaki muhabbeti geliştirmek için böyle bir çalışma yapıyoruz. Yine günümüzdeki siyasiler gibi sadece seçimden seçime değil seçimden sonra da kardeşlerimizi yanlız bırakmadığımızı her zaman elimizden geldiğince yanlarında olacağımızın güvenini kardeşlerimize bu güzelliklerin mesajını da değerli büyüklerimize vermiş oluyoruz. İnşallah çalışmamızı en iyi şekilde tamamlayarak bu işten de yüzümüzün akıyla çıkacağız.

Trabzon İl Öğrenci Meclisi olarak bu yıl yapmış olduğukları çalışmaları da şu şekilde sıraladı:

-2010 Aralık ayında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz SANDIKÇI’yı ziyaret ettik.

– 2010 Aralık İlimiz genelinde öğrenci memnuniyeti araştırması yaptık.

-2011 Ocak ayında Uzungöl’de İl Öğrenci Meclisi Üyeleriyle yemekte bir araya geldik.

-2011 Ocak ayında 80 ilin il başkanına Trabzon’umuzu tanıtan broşürler gönderdik.

-1-3 Nisan 2011 tarihleri arasında 80 ilin il başkanını Trabzon’umuza davet ettik ve gelen 38 il başkanını refakatçileriyle birlikte ağırladık.

-2011 Nisan ayında il öğrenci meclisi başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşen İzmir Kültür ve Kaynaşma Gezisine katıldık.

-24 Nisan 2011’de Ankara’da TBMM’de yapılan seçimde Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilerek ülkemizde bulunan 15 milyon öğrenciyi temsil etmeye hak kazandık.

-2011 Nisan ayında Ordu İl Öğrenci Meclisi Başkanı Reşit ERGİN’i Ordu’da ziyaret ettik.

-2011 Mayıs ayında Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Selim Yavuz SANDIKÇI’yı ziyaret ettik.

-2011 Mayıs ayında Türkiye Öğrenci Meclisi Rize Buluşmasına Katıldık.

-10 Mayıs 2011 tarihinde Trabzon İl Öğrenci Meclisi Üyeleriyle birlikte toplantı yaptık.

-2011 Mayıs ayında İstanbul’da Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Okullara ziyaretlerde bulunduk.

Bu faaliyetlerin yanı sıra Kaymakamlıklara, Belediyelere, Müftülüklere, Milli Eğitim Müdürlüklerine, Emniyet Müdürlüklerine ve okullara meclisimizi temsilen ziyaretlerde bulunduk. Öğrenci Meclisinde bulunan arkadaşlarımızla gerek  telefonla gerekse internet üzerinden iletişim kurmaya özen gösterdik.

Haberci61

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir