Trabzon’da Eğitime ve Hizmete Devam

Hepimizin bildiği gibi geçen gün ÖSYM tarafından üniversite tercih sonuçları açıklandı. Bu vesileyle üniversite sınavına girip de kazanan tüm kardeşlerimi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Kazanamayan arkadaşlar da tekrar hazırlanarak dilediklere yerlere Allah’ın izniyle girecektirler. Bana da Allah nasip etti 1. Tercihim olan Karadeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandım.

Genelde öğrenci temsilcilerine yöneltilen bir soru vardır. Meclis çalışmaları derslerinizi etkiliyor mu diye?

Meclis çalışmalarına hiç girmediğimizi farzedelim. Hiç mi maç oynamaya-gezmeye gitmeyeceğiz? Yani zaman geçirecek hiçbir etkinliğe katılmayacak mıyız? Bu şekilde kendini kısıtlayanlar da vardır elbette ama bizim durumumuzu açıklamak için bu tür etkinliklere ayıracağımız vakitleri meclis çalışmalarına ayırdık diyebiliriz. Sadece yaptıklarımız ön plana çıktığı için temsilciler çok aktif olursa üniversite kazanamaz algısı oluşabiliyor.

Şahsım olarak bir hedef belirlemiştim. Yakın olduğu için Rize’de okumak istiyordum. Ama Trabzon’da istediğim fakülte açılınca Trabzon’u tercih ettim. Çalışmalarıma yazdan başlamıştım. Okullar başladıktan sonra pek fazla çalışamadım. Ama kaybedersem diye bir kaygım hiç olmadı. Çünkü kazanacağıma inanıyordum nasip oldu ve kazandım. Tabi bu süreçte ailem bana hiçbir şekilde baskı uygulamadı. Yani bazı aileleri gözlemliyoruz. Üniversite sınavına hazırlanan çocuğa karşı yapılan baskılar üniversite kapılarına kadar getirip ağlamalar sızlamalar. Bu tür şeyler olmadığı için hiç stresim de olmadı.

Çevremdeki insanların bir kısmı gerek meclis çalışmalarımızda olsun gerekse üniversite sınavında başarılı olacağımıza inanıyor ve sürekli motive ediyorlardı. Ama bazı insanlar da vardı ki yanınızda gibi gözükmeye çalışıyor ama bakışlarıyla yazık olacak ne meclis çalışmalarında ne de üniverite sınavında başaramayacaksın diyorlardı. Hiçbirine aldırış etmeden yürüyüşümüze devam ettik. Göstmelik değil ihtiyacım kadarı neyse o kadar çalışıyordum. Kimsenin takdir etmesini veya eleştirmesini önemsemiyordum. Ama üniversite kazandığıma sevindiğim bir husus var o da şudur ki artık hiçkimse aman meclis çalışmalarına girme üniversite kazanamazsın diye kimsenin umudunu kıramayacak.

Bundan sonra yapacaklarımıza gelecek olursak, inşallah üniversitede de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öğrenci kardeşlerimize faydalı olabileceğimiz her alanda çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Bununla birlikte hayat boyunca yapmamız gerekenlere gelecek olursak; milli ve manevi değerlerimize sımsıkı sarılarak Allah’ın izniyle yeniden tüm dünyada adil bir düzen kuracağız.

Hayallerimiz hamasi değerlendirilmemelidir. Unutmamalıyız ki bizler fethedilmesi hayal olan İstanbul’u fethetmiş bir Fatih’in torunlarıyız.Yine bizler elhamdülillah inançlı insanlarız. Biz Allah rızası için bir işe koyulduğumuz zaman biliyoruz ki Allah bize yardım eder. Allah bize yardım ettiği vakit ancak biz galip geliriz. Kimse bize galip gelemez.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir