Trabzon İl Öğrenci Meclisi İlçe Ziyaretlerini Tamamladı

Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin AKSOY Trabzon yönetimi ile ilimizin 18 ilçesini ziyaret etti.

TBMM ve MEB tarafından yürütülen Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi kapsamında Türkiye genelinde ilköğretim ve liselerde yapılan seçimlerde önce sınıf ardından okul, ilçe ve il temsilcileri seçiliyor nisan ayında da Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapılıyor.
Bu yıl Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilen Çaykara İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Muhammed Muhsin AKSOY, Trabzon İl Öğrenci Meclisindeki yönetiminde bulunan Şalpazarı Çok Programlı Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Nihal KÜÇÜK ve Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Adem YILMAZ ile birlikte Trabzon’un ilçelerine ziyarette bulundu. 6 Haziran 2011 Pazartesi gününden itibaren başlayan ziyaretler 10 Haziran 2011 Cuma günü sona erdi. İlçe ziyaretlerini il yönetimlerinde bulunan okullara, Kaymakamlıklara, Belediyelere, İlçe Müftülüklerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, İlçe Emniyet Müdürlüklerine ve çeşitli kurumlara yaptılar.

Trabzon ve Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin AKSOY yapmış oldukları ziyaretlere ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundu:

Bu ziyaretleri yapmaktaki amacımız ilçe temsilcilerimizle okullarında görüşerek varsa sorunlarını dinlemek ve yaptığımız çalışmaları birebir paylaşmaktı. Bununla beraber kamu kurumlarına yaptığımız ziyaretlerle de öğrencilerin sesi olan öğrenci meclislerinin tanıtımını amaçladık. Çünkü öğrenci meclisleri sekiz dönemdir faaliyet gösteriyor fakat yaptığı çalışmalar pek gündeme gelmiyordu. Öğrenci meclisleri öğrencilerin sorunlarını en iyi şekilde gündeme getirebilecek bir oluşumdur. Aynı zamanda ileriye dönük kendini en iyi şekilde ifade edebilen liderlerin yetişebileceği bir oluşum olduğu için biz bu çalışmalara önem veriyoruz. Ziyaretlerimiz esnasında halktan bizi görenler yanımıza geliyor ve çocuklarının okullarında yaşadıkları sıkıntıları bizlerle paylaşıyordu. İnşallah öğrenci meclisleri kamuoyu tarafından gereken ilgiyi görmeye başlayacak ve öğrencilerin sorunlarını ilgili yerlere ulaştırma konusunda etkili hale gelecektir.

Trabzon İl Öğrenci Meclisi olarak bu yıl yapmış olduğukları çalışmaları da şu şekilde sıraladı:

-2010 Aralık ayında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz SANDIKÇI’yı ziyaret ettik.

-2010 Aralık İlimiz genelinde öğrenci memnuniyeti araştırması yaptık.

-2011 Ocak ayında Uzungöl’de İl Öğrenci Meclisi Üyeleriyle yemekte bir araya geldik.

-2011 Ocak ayında 80 ilin il başkanına Trabzon’umuzu tanıtan broşürler gönderdik.

-1-3 Nisan 2011 tarihleri arasında 80 ilin il başkanını Trabzon’umuza davet ettik ve gelen 38 il başkanını refakatçileriyle birlikte ağırladık.

-2011 Nisan ayında il öğrenci meclisi başkanlarının katılımlarıyla gerçekleşen İzmir Kültür ve Kaynaşma Gezisine katıldık.

-24 Nisan 2011’de Ankara’da TBMM’de yapılan seçimde Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilerek ülkemizde bulunan 15 milyon öğrenciyi temsil etmeye hak kazandık.

-2011 Nisan ayında Ordu İl Öğrenci Meclisi Başkanı Reşit ERGİN’i Ordu’da ziyaret ettik.

-2011 Mayıs ayında Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Selim Yavuz SANDIKÇI’yı ziyaret ettik.

-2011 Mayıs ayında Türkiye Öğrenci Meclisi Rize Buluşmasına Katıldık.

-10 Mayıs 2011 tarihinde Trabzon İl Öğrenci Meclisi Üyeleriyle birlikte toplantı yaptık.

-2011 Mayıs ayında İstanbul’da Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Okullara ziyaretlerde bulunduk.

Bu faaliyetlerin yanı sıra Kaymakamlıklara, Belediyelere, Müftülüklere, Milli Eğitim Müdürlüklerine, Emniyet Müdürlüklerine ve okullara meclisimizi temsilen ziyaretlerde bulunduk. Öğrenci Meclisinde bulunan arkadaşlarımızla gerek  telefonla gerekse internet üzerinden iletişim kurmaya özen gösterdik.

Ofun Nabzı Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir