Teveccühünüze Teşekkür Ederim

Değerli Büyüklerim ve Kıymetli Kardeşlerim,

Tarihte benzeri olmayan farklı bir seçime doğru giderken bu mesajımla birlikte içten duygularımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikli olarak, seçimler yapılıp 25 Hazirana döndüğümüzde her şeyi geride bırakmış olacağız. Seçim sürecindeki gerilimden etkilenmeden saygı ve sevgi çerçevesinde bu tarihi seçimi geride bırakmak istiyoruz.

FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR

Geçmişte atmış olduğumuz birçok adımda yanımızda oldunuz. Bazen bir mesajınız ile bazen bir sözünüz ile bazen de gönülden gönüle… Bizler de sizlerin desteğiyle elimizden geldiğince bulunduğumuz her konumda güzel eserler ortaya koymaya gayret ettik.

Hayatımız boyunca nerede olmuşsak olalım hiçbir zaman görüş ayrımı yapmadan herkesi kucaklayarak yolumuza devam ettik. Özellikle öğrenci meclisi dönemlerinde, farklı coğrafyalardan farklı görüşlere sahip kardeşlerimizle gönül köprüleri kurduk. İşte o dönemler farklılıklarımızın zenginliklerimiz olduğunu tam manasıyla yaşayarak anladığımız dönemler oldu. Öğrenci meclislerinde, öğrenci konseylerinde, öğrenci kulüplerinde ve gençlik meclislerinde hep bu düşünceyle hareket ettik.

Siyasi gerilimin tırmandığı 2012’li yıllarda ülke genelinde çok sayıda farklı görüşlere sahip kardeşimizle yükselen gençlik adı altında bir kardeşlik projesine imza attık. Yıllar öncesinde attığımız bu adımda bizleri eleştirenlerin, attığımız adımın ütopya olduğunu söyleyenlerin günümüz siyasi konjoktüründe tam manasıyla olmasa da benzer bir noktaya geldiklerini görüyoruz. Bu gelişmeyi ülkemizde yaşanan siyasi gerilimin azalması noktasında olumlu  olarak görmekteyiz.

GENÇLER BU ÜLKENİN GELECEĞİDİR

Değerli büyüklerim, gençler bu ülkenin geleceğidir. Bu münasebetle geçmişin kavgalarını bir kenara bırakıp bizlere birleştirici söylemlerinizle örnek olmanızı sizlerden beklemekteyiz. Sizler bu ülkenin sigortası, bizler de geleceğiyiz. Gençlere yapacağınız yatırım, huzurlu bir geleceğin temelini oluşturacaktır.

Kıymetli kardeşlerim; günümüzde siyaset, maalesef kapı arkasında kulis yapanların ve parası çok olanların güdümünde ilerlemektedir. İyi niyetli insanlar geride durdukça ehil olmayan insanlar koltukları işgal etmektedir.

SİYASİ MEZE OLMAYIN!

Seçilme yaşının 18’e inmesiyle birlikte birçok kardeşimizi çeşitli partilerden aday adayı olduğunu görüyoruz. Gençlerin toplumsal meselelere karşı ilgili olması geleceğimiz açısından umut vericidir. Ancak genç kardeşlerime tavsiyem, siyasi meze olmak yerine bulundukları konum itibariyle öğrenci meclisleri, öğrenci konseyleri, öğrenci kulüpleri ve gençlik meclisleri gibi oluşumlarda görevler alarak kendilerini geliştirmeleridir. 17 milyonu aşkın öğrenciyi temsil eden öğrenci meclislerinin bile dikkate alınmadığı bir ortamda 18 yaşında adaylık konusu sadece gerçekliği tartışılır bir “gençlere önem veriyoruz” mesajından ibarettir.

İLKELERİMİZİ ÖN PLANDA TUTTUK

Hayatımız boyunca Milli Görüş çizgisinde hareket ettik. Siyasi olarak çok kez önümüze fırsatlar geçmesine rağmen ilkelerimizden taviz vermediğimiz için geri planda kaldık. Bu noktada eleştiriler almış olsak da şahsi ikbal için geçmişimize kara leke sürmediğimiz için bahtiyarız.

Misal vermek gerekirse, bizler 2010 yıllarının öncesinde şu anda FETÖ olarak tabir edilen yapı ile ilgili en sert eleştirileri yaparken yadırganıyorduk. Bu yapının bir ABD projesi olduğunu defaatle dile getirmemize rağmen kınanıyorduk. Ancak geldiğimiz noktada maalesef bizlere karşı savunulan FETÖ yapılanması; ülkenin en hassas kurumlarını talan etmiş, gençliğin geleceğini şekillendirdiği sınavlara şaibe karıştırmış ve ülkeyi kaosa sürüklemiştir.

Misalleri çoğaltabiliriz lakin arife tarif gerekmez. Allah’a şükürler olsun ki temiz bir maziyle hayatımıza devam ediyoruz.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞIMIZ HAKKINDA

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinde Saadet Partisi’nden Trabzon Milletvekili Aday Adayı olmuştuk. Aday adaylığı sürecimizde teveccühlerinize mazhar olmak bizleri ziyadesiyle memnun etti. İyi dilek ve temennileriyle bizlere destek veren tüm akrabalarımıza, dostlarımıza, hemşehrilerimize ve teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından bugün itibariyle YSK’ya teslim edilen listelerde; Trabzon Milletvekili Adayları; Cevat Kurt, Murat Özcan, Ümit Çebi, Furkan Enes Kocagöz, İbrahim Baş ve Mehmet Uz olarak belirlenmiştir. Adaylarımızı tebrik ediyor ve kendilerine başarılar diliyorum.

GELECEKTEN ASLA ÜMİT KESİLMEYECEKTİR

Siyaset, uzun soluklu ve sabır gerektiren bir süreçtir. Ülkemizdeki ve tüm dünyadaki olumsuz tablolar bizleri umutsuzluğa sevk etmemelidir. Çünkü zulüm ebedi olamaz, kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır. İnşallah bizler ecdadımızın yaptığı gibi sadece ülkemizde değil tüm dünyada adil bir düzenin kurulması için mücadele vereceğiz. Sevgili genç kardeşlerim, bunu bizler başaracağız!

Değerli Büyüklerim ve Sevgili Genç Kardeşlerim,

Unutmayalım ki her seçim bir hizmet yarışıdır. 24 Haziranda yapılacak olan bu hizmet yarışının milletimizin menfaatine sonuçlanmasını temenni ederim.

Saygılarımla…

Muhammed Muhsin Aksoy
Saadet Partisi Trabzon Milletvekili Aday Adayı