Teröristin cenazesi mi olurmuş!

Teröristin cenazesi mi olurmuş!
Muhammed Muhsin AKSOY (22 Haziran 2012)

Elimizden geldiğince insanlığa zararı olmayan her türlü düşünceye saygı duymaya gayret ediyoruz. Yazılarımızda günümüzdeki siyasilerin yaptığı gibi birbirlerine çamur atarak yaşama politikasından uzak durmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımıza da günümüzdeki siyasilerin yaptığı gibi birbirimizle dalaşmamamız gerektiğini her fırsatta tavsiye ediyoruz.

Bu girişten sonra geçtiğimiz gün okuduğum bir haberde Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in Kandil’le ilgili bir açıklaması dikkatimi çekti o konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Uludere olayında ölenler arasında PKK’lılar da olduğunu öne sürmüş. Özel, Kandil’e girmenin faturasını ise göze almak gerektiğini söyleyip bunun için üç tane şart sunuyor.

1- Devlet kararı olmalı

2- ABD ikna edilmeli

3- Muhtemel ağır kayıplara karşı kamuoyu hazırlıklı olmalı

Ülkemiz hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir yabancı gelse şöyle yorum yapar konuyla ilgili olarak:

Şimdi 1. Maddeye baktığımız zaman devlet kararlı olmalı, hani devlet kararlıdır değildir ona bir şey diyemem. 3. Maddeye gelince kamuoyu olarak hazırlıklı olur illaki çünkü yıllardır bu sıkıntı devam ediyor. Ama Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanının “ABD ikna edilmeli” demesi de ne demek. Yıllardır yüzlerce şehit verilmiş ve teröristlerin nerden geldiğini biliniyor ama ABD’yi ikna edelim de ona göre operasyon yaparız deniliyor. Bu nasıl bir zihniyettir arkadaş! Ben nereye geldim böyle!

Dışarıdan biri gelse işte aynen böyle söylerdi. Ama biz dışarıdan gelmediğimiz için olayı ancak şu şekilde yorumlayabiliriz. ABD’nin kadim dostu olursan, ondan izinsiz tuvalete bile gidemezsin.  Bir atasözümüzde denir ki: “Domuzdan post gâvurdan dost olmaz.”

Yazı başlığında ifade ettiğim “Teröristin cenazesi mi olurmuş!” konusuna da açıklık getirerek yazımı tamamlamak istiyorum.

Zaman zaman çıkan çatışmalarda askerlerimiz tarafından öldürülen teröristlerin leşlerinin ailelerine teslim edilmesini çok saçma buluyorum. Hepimiz insanız, dolayısıyla sevmek, kıskanmak, küsmek, kin gütmek vb duyguları hepimiz yaşayabiliriz. Teröristler bir şekilde kandırılıp dağlara çıkartılmış. Bunlar öldürülüp ailelerine teslim edildiğinde ne olarak öldürülmüş olursa olsun kendi ailesi kendi kanından kendi canından olduğu için onun öldüğünü görmesi ve bundan nemalanan terör örgütünün propagandalarının malzemesi olması kaçınılmaz olacaktır.

Bu yanlış politikadan tez zamanda vazgeçilip bölücülerin ekmeğine yağ sürmemek lazım.

Allah (cc) idarecilerimize onurlu bir duruş ve şuurlu bir bakış açısı nasip etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir