Suriye ile neden düşman olduk?

Suriye ile neden düşman olduk?
Muhammed Muhsin AKSOY (3 Ağustos 2012)

Çok uzak bir zaman değil dün gibi hatırlayacağımız zamanlarda Sayın Başkbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beşar ESAD ile birlikte ailecek tatile çıkıyordu. Sürekli dostluk kardeşlik mesajları veriliyordu.

Esad madem halkına zulmeden birisiydi o zaman neden şimdiye kadar onunla dostluk yapıyordunuz? Esad şimdiye kadar halkına zulmetmiyordu da şimdi mi zulmetmeye başladı? Yoksa Esad’la dostluk yaparken abilerinizden mi emir alıyordunuz? Abileriniz şimdi de düşmanlık yapmanızı mı emretti size? Yoksa Esad’la dostluğunuzun asıl sebebi Suriye’yi İran’ın elinden koparıp İran’ı yalnız bırakmak mıydı?

Yoksa siz Yahudilerin arz-ı mevud dedikleri vaat edilmiş topraklar yani günümüzdeki Büyük Ortadoğu Projesine bilinçli olarak hizmet mi ediyorsunuz? Bu proje dahilinde Türkiye’nin de topraklarının bölüneceğini göremiyor musunuz?

Gel gelelim Suriye’nin halkına zulmetmesi olayına. Madem sen bu kadar mazlum insanların yanındasın. Yıllardır dünyanın çeşitli yerlerinde mazlum halklar öldürüyor. İsrail yıllardır Filistinlilere zulmediyor. Hergün başlarına bomba yağdırıyor. Neden sesin çıkmıyor?

İsrail senin uluslar arası sularda 9 tane vatandaşını şehit etti. Gerekirse askeri müdahale yaparız niye diyemedin? Neden Bülent ARINÇ hemen çıkıp:
“Kimse askeri müdahale yapmamızı beklemesin.” dedi.

Suriye konusunda ise Ahmet DAVUTOĞLU çıkıp askeri müdahaleden bahsediyor. Tayyip ERDOĞAN eyvallahımız olmaz diyor.

Yav sen kimsin? Daha kendi milli savunmanı yapamazken başkasının içişlerine karışmak da senin neyine? Bunun kendi isteğinizle belirlediğiniz bir politika olduğuna bizi inandırdığınızı mı zannediyorsunuz? Size kiminle dost olmanız söyleniyorsa onunla dost oluyorsunuz. Kiminle düşman olmanız söyleniyorsa onunla düşman oluyorsunuz. Sizler ülkenin çıkarları doğrultusunda değil ABD ve müttefiklerinin çıkarları doğrultusunda kararlarınızı alıyorsunuz.

Ne yazık ki bunlar olurken bazı demenin az bir oran olacağı sayıda bir kitle narkozlanmış bir şekilde Ortadoğunun lideri olacağımızı düşünüp hayallere kapılıyorlar. Ülke bölünmeye giderken pembe hayaller peşinde koşan bu zavallıların acil bir şekilde gözlerinin açılmasını temenni ediyorum.

Zalimlerin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır. Allah (cc) zalimlerin oyunlarından tüm İslam alemini ve tüm mazlumları korusun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir