Müjde, Fatihin Nesli Geliyor!

Bu yazımda dış mihraklar tarafından dilimize, dinimize, kültürümüze ve çeşitli değerlerimize yapılan saldırıların olduğu şu günlerde sizleri geleceğe dair umutlandıracak haberleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Türkiye Öğrenci Meclisi çatısı altında çeşitli seçim maratonlarından geçen birçok il başkanlarımız var. Bunlardan bir tanesi Elazığ İl Öğrenci Meclisi Başkanı Hakan Fatih Tekeş. Yükseliş Dergisi ismiyle başlattığı bir çalışma neticesinde diğer illerimizde bulunan il başkanlarımızın yazılarını bu dergide topluyor.

Dergiyi incelediğimde İl Öğrenci Meclisi Başkanlarımızın yazıları beni çok etkiledi ve aynı zamanda geleceğe umutla bakma noktasında içimizde ecdadımızın tutuşturduğu o tüm insanlığın saadetini temin etmek için çalışma alevini körükledi.

Başkanlarımızın yazılarını okuduğumda, Fatih’in neslinin dim dik ayakta olduğunu, Malazgirt’te kılıç olup parlayan, Alparslan’ın fikriyatının dim dik ayakta olduğunu, Çanakkale ve Niğbolu’da Allah Allah nidalarıyla cihad eden ecdadımızın imanlı ve inançlı evlatlarının geçmişimizin bilincinde olduğunu görmüş oldum.

Merak etmeyin, birileri dış mihrakların çalmış olduğu çalgı çengiye kapılıp giderken, ecdadının izinde giden bir nesil de ağır ağır ama sağlam adımlarla gelmektedir.

Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerine mazhar olan Fatih Sultan Mehmed’in izinden gidenlere selam olsun.

Muhammed Muhsin AKSOY (20 Ocak 2012)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir