Muhsin Aksoy’a Ulusal Basında Yıpratma Kampanyası

“Dernekpazarı ilçesi Müftüsü Abdullah AKSOY’un oğlu Çaykara İHL. talebesi Muhsin Aksoy’a ulusal basında yıpratma kampanyası başlatıldı. Ulusal basının önde gelen gazetelerinden Milliyet gazetesinin haberinde Muhsin Aksoy’un önlenemeyen yükselişine yakışıksız yakıştırmalarla engel olunma hareketi başlatıldı.

Çaykara İmam Hatip Lisesi öğrencisi olduğu için Muhsin; 23 Nisanda Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına oturmaya en yakın isimlerden olması bazı çevrelerde rahatsızlık yarattı. ulusal basında”Yine Bıyıklı Çocuk” başlıklı haberde yaşı bahane edilerek bazı haberler servis edilmeye başlandı. Birçok haber sitesinde de yer alan haber”Bülent Arınç’ın Meclis başkanlığı döneminde yaşanan ‘’Bıyıklı imam hatipli Başkan’’ olayının bir benzerinin bu yıl da tekrarlanma ihtimali doğdu.”gibi korku haberleri servis edilmeye başlandı.. Muhsin AKSOY ise yazılanlara aldırmadan Türkiye Öğrenci Meclisi başkanlığı yolunda emin adımlarla ilerliyor. Muhsin Aksoy kendi web sitesinin yanında sosyal paylaşım sitesi facebookta da  gurup kurarak Anadoludaki okulların desteğini de arkasına aldı. Aksoy, geçtiğimiz günlerde Türkiye genelindeki 35 İl Öğrenci Meclisi Başkanı’nı Trabzon’da ağırladı. Muhsin yapmış olduğu etkinlikleri  web sitesinde yayınlıyor.Muhsin web sitesinde kendi kaleminden makaleler yayınlarak projelerini anlatıyor; üyeleriyele  Başkana Mesaj adı altında soru cevap şeklinde iletişime geçiyor. . Muhsin’in etkinlikleriylede  basında da  ilgiyle takip ediliyor.

İşte Milliyet Gazetesinin Haberi

Bülent Arınç’ın TBMM Başkanlığı döneminde yaşanan ‘’Bıyıklı çocuk’’ olayının yenisi gündemde… 23 Nisan bayramı nedeniyle TBMM’de toplanacak Türkiye Öğrenci Meclisine İmam-Hatipli 21 yaşındaki Muhammed Aksoy aday oldu.

Bülent Arınç’ın Meclis başkanlığı döneminde yaşanan ‘’Bıyıklı imam hatipli Başkan’’ olayının bir benzerinin bu yıl da tekrarlanma ihtimali doğdu. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM’de toplanacak olan ve lise öğrencilerinden oluşan, Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına, İmam-Hatipli, 21 yaşındaki Muhammed Aksoy aday oldu.

Türkiye Öğrenci Meclisi için 81 ilden gelecek lise öğrencileri belirlendi. İmam Hatip Lisesi öğrencisi 21 yaşındaki Muhammed Aksoy, en yaşlı üye sıfatıyla başkanlığa da yakın görünüyor. Bu yılki toplantıya 65 erkek, 16 kız öğrenci katılacak. ‘’En yaşlı” Çaykara İmam Hatip Lisesi öğrencisi 21 yaşındaki Muhammed Muhsin Aksoy da, iddialı olarak Meclis başkanlığına hazırlanıyor.

BIYIKLI VAKASI Trabzon Çaykara’da öğrenimine devam eden Aksoy, başkanlığa aday olacağını açıkladı ve kişisel internet sitesi de kurdu. Aksoy, geçtiğimiz günlerde Türkiye genelindeki 45 İl Öğrenci Meclisi Başkanı’nı Trabzon’da ağırladı. Çaykara İmam-Hatip Lisesi Müdürü Hasan Bal da misafir öğrencilere rehberlik yaptı.

Bülent Arınç’ın başkan olduğu 2004’ten bu yana her yıl TBMM’de Türkiye Öğrenci Meclisi toplanıyor. Bu oturumları, başkan seçilene kadar ilk etapta TBMM’de olduğu gibi, en yaşlı üye yönetiyor. 2006’da, oturumu 21 yaşındaki Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İbrahim Seyhan yönetti.

“Bıyıklı çocuk” diye nitelenen Seyhan yaptığı konuşmada ‘’İmam hatip lisesi öğrencisiyim. Bizim önümüze ne koyarsanız koyun, bilin ki biz en zirveye çıkacağız. Dağları taşları da, dünyayı da koysanız en iyi üniversiteleri kazanacağız, en iyi yerlere geleceğiz” dedi. Tartışmalar üzerine daha sonra sistem değiştirildi ve öğrenci meclis toplantılarını en yaşlı öğrenci değil, TBMM Başkanı ya da Başkanvekilinin açması benimsendi. Açılışın ardından seçim yapılarak öğrenciler arasından başkan seçiliyor.

Kaynak: milliyet.com.tr”

Dernekpazarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir