Muhsin Aksoy ulusal Basında gündem Oldu

Aksoy Ailesi Suskunluğunu Bozdu

Basında ikinci Tayyip Erdoğan gibi Son günlerde ulusal basında  adından çokça söz ettiren Muhsin Aksoy ve  ailesi kapılarını ilk defa bizim için açtı. Baba Abdullah Aksoy suskunluğunu bizim için bozdu..

Muhabirimizin sorularını cevaplandıran Muhsin AKSOY’un Babası Dernekpazarı ilçe Müftüsü Abdullah Aksoy ; sessizliğini bozarak önemli açıklamalarda bulundu.

Muhsin Aksoy’un başkanlık  süreci nasıl gelişti? sorusuna -Baba Abdullah AKSOY-”Muhsin  başarılarına okulunun ilk yıllarında başladı. Daha ilkokulda  başkanlıklarla başlayarak  ilkönce Rize Kalkandere Öğrenci Meclisine ve  daha sonra Rize öğrenci meclisine seçildi.. Daha sonra da  nakil sebebiyle  Trabzon’a gelmemiz hasebiyle bu çalışmalara 2010 yılında Trabzon’da  öğrenci meclisinde başkan vekilliğine  seçildi.

2011 yılında ise çok ciddi çalışmalar yaparak önce Trabzon İl öğrenci Meclis başkanlığına ve daha sonrada Türkiye öğrenci Meclisi Başkanlığına seçildi. Bu zamanda kadar bana en ufak bir yüz kızartıcı suçtan yada kavgadan haberi gelmedi.

8. dönem Türkiye öğrenci mecilisi Başakanı Muhsin Aksoy; Dernekpazarı Muhtarlar Derneğini de ziyaret ederek teşekkür etti.

Abdullah AKSOY;Basından çıkan haberler hakkında sorumuza”Muhsin Meclis konuşmasında bu konuyu “basın bizim kaşımız yaşımızla uğraşacak yerde icraatlarımıza baksınlar diye  çok güzel dile getirdi.

Benim anlamadığım nokta var basın bu yaş meselesini nerden çıkardı. Bu konuda yönetmelikler çok açıktır. Bazı basın yayın organlarında çocuk meclisinde 21’lik başkan  diye  haberler yaptılar. Bunları anlamakta güçlük çekiyorum. Bunun adı Çocuk meclisi değil öğrenci meclisidir. Katılanlarında her biri en az Muhsin’in yapısındadır. Demekki yönetmelikte böyle bir problem yok. Aslında Muhsini tebrik etmek gerekir. Okumanın yaşı yoktur. Baba oğul  Tıp Fakültesini bitirenleri görüyoruz. Bu ne güzel bir durumdur. Yönetmeliğe göre ilköğretim 2den lise sona kadar herkes müracat edebilir. Eğer  yok onların yaşı küçük derseniz o zaman yönetmeliği değişsinler. Tabiî ki basın mensupları haberi okutmak için çeşit şekillerde haberler yapabilirler, bunu da yadırgamıyorum. Onlarında görevi haberi okutmaktır saygı duyuyorum. Öğrenci meclis başkanlığı okdar büyütülecek bir iş değil. Sembolik makamlardır, hiçbir yaptırımı yoktur takılı kalmamak lazım. Sanal korkulara girmeye gerek yoktur. 70 milyon kardeşdir. Kimsenin endişenlemesine gerek yoktur. Bizim bu neslimizden asla kimseye zarar gelmeyecektir. Buna kimsenin şüphesi olmasın.

Muhsin Aksoy bir sonraki seçimlerde seçilme hakkı elde edeceksin siyasete girme gibi bir düşünceniz var mı sorusuna ise” Zaman bize ne kapı açar belli olmaz. Vatanıma milletime yararlı olabileceğim her yerde bulunmaktan mutluluk duyarım. Siyasette hizmet araçlarından birisidir. Neden olmasın “dedi.

Ulusal Basında Muhsin Manşetlerde yer aldı.

Dernekpazarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir