Melekler dişi mi erkek mi?

Melekler dişi mi erkek mi?
Muhammed Muhsin AKSOY (12 Haziran 2012)
Peygamber Efedimiz Hz. Muhammed (sav) buyuruyor ki: “İstanbul mutlaka fetholunacaktır. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden asker ne güzel askerdir.” Bu müjdeye nail olmak için birçok kez İstanbul kuşatılmış ancak başarılı olunamamıştı. 29 Mayıs 1453 tarihine geldiğimizde Fatih Sultan Mehmed ve ordusu Peygamber Efendimizin müjdesine nail oluyorlar.

İstanbul kuşatıldıktan Fetih yapılana kadarki olan süreçte Bizans İmparatorluğunda din adamlarının melekler dişi midir erkek midir diye birbirleriyle yoğun bir tartışma içerisinde olduklarını ve halkın da bu tartışmalara dahil olduğunu biliyor muydunuz?

Fazla tarihi kazı yapmaya gerek yok. Sadece misal olarak yazdım. Şimdi biz günümüze gelelim. Günümüzde din adamları ne yapıyor.

Dinler arası diyaloğuydu, tavuktan kurban olur mu olmaz mı muhabbetiydi, yabancı çocuklara türkçe şarkı öğretip sevap işlediğini zannetme eğilimleriydi, mankenlerin programlarında fetvalar vermeler vs vs bu gibi birçok örnekler verebiliriz.

Müslüman ilim adamının işi müslümanları hakka çağırmak, din Allah’ın oluncaya kadar mücadele vermektir. Tüm dünyada hakkın hakim olduğu adil bir düzen kurulması gerçeğini anlatmaktır. Ülkemiz gençliği manevi yönden bitmiş. Ne ahlak kalmış ne maneviyat. Kudüs işgal altında, ismini sayamadığımız birçok ülkede insanlara zulmediliyor. Ülkemizin çevresindeki ülkeler bir bir emperyalistlere yem oluyor ve sıra bize doğru geliyor. Sen kalk böyle bir zamanda tavuktan kurban olur mu olmaz mı, yok dinler arası diyaloğuydu, hoşgörüsüydü.

Rahmetli Erbakan Hoca ne güzel diyor: Hadi ordan, hadi ordan!

İlim adamlarının filim adamları olduğu bir dönemden geçiyoruz. İnsanlar günübirlik gündemlerle hayati önem arzeden gelişmeleri çok rahat unutabiliyorlar. Bizans döneminden verdiğim misalden yola çıkarak inşallah milletimiz bu tarz filim adamlarına itibar etmeyip gerçekten hakkın ve haklılığın savunucusu olan insanları takip ederler.

Kaleme aldığım bu olumsuz durumların ardından Rahmetli Erbakan Hocamızın bizleri umutlandıran bir sözüyle yazımı tamamlamak istiyorum.

“Ey yürekleri dağlar kadar büyük ve azimleri kayalar kadar sağlam Milli Görüşçüler. Ne olursa olsun gelecekten asla ümit kesilmeyecektir. Tarihe bakın, inancınıza sarılın, Milli Görüşe sarılın. Zulüm ebedi olamaz. Kötülük Mutlaka hüsrana uğrayacaktır. Olanları ve olacakları bilmek sadece entrikaların nasıl döndüğünü daha iyi anlamaya yarar, buda önümüzde aydınlatıcı ışık olur. Bildiğiniz arttıkça daha iyi nasıl mücadele edeceğimizide daha iyi biliriz. İnsan basığı zemini tanırsa kaymadan nasıl duracağınıda bilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir