KTÜ İlahiyat Fakültesi

KTÜ İlahiyat Fakültesi
Muhammed Muhsin AKSOY (05 Aralık 2011)

Bu yazımda sizlere bu yıl açılan Karadeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hakkında bilgiler vermek istiyorum.

İlahiyat Fakültemizin Dekanlığını Oflu olan Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu yapmaktadır. Dekan Yardımcılığını ise Erzurumlu olan Doç. Dr. Hanifi Şahin yapmaktadır. Fakültemizde yaklaşık 150 öğrenci bulunmakta. Bu Öğrencilerin 90’ı birinci öğretimde öğrenim görürken geri kalan kısmı da ikinci öğretimde öğrenim görmektedir. Birinci öğretimde öğrenim gören öğrencilerin 30’u yabancı uyrukludur. Yabancı uyruklu öğrencilerin çoğunluğunu Gürcüler oluşturuyor.

İlahiyat Fakültesi Hukuk Fakültesiyle şimdilik aynı binada yer alıyor. Ancak İlahiyat Fakültesi için Trabzon’un Pelitli Beldesinde bulunan Fiskobirlik’e ait binanın alınması için çalısmalar yapılıyor. Önümüzdeki yıla yetişme ihtimali olmakla birlikte iki yıl içerisinde İlahiyat Fakültemizin kendi binasına taşınmasını bekliyoruz.

Bunların dışında öğrencilerin ders dışı zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirebilmeleri için İlahiyat Kulubü kurmak için ilgili birimlere başvurularımızı yaptık.

Yine İlahiyat Fakültemiz Trabzon’umuzda bulunan İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencileri tarafından çeşitli zamanlarda ziyarete geliniyor.

Fakültemiz yeni kurulmasına karşın kısa zamanda birçok İlahiyat Fakültesini hem eğitim hem sosyal etkinlikler anlamında geride bırakacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir