Kalem Susar Kelâm Konuşur

Saygı Değer Büyüklerim Kıymetli Genç Kardeşlerim,

Bilindiği üzre takvimlerin 12 Ekim 2014’ü gösterdiği gün Saadet Partisi Trabzon 6. Olağan İl Kongresi gerçekleşti. İstişareler neticesinde İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevi bize tevdi edildi. Omzumuza yüklenen bu sorumluluğu lâyıkıyla yerine getirmek için büyük bir ciddiyet ve titizlikle çalışmalarımızı yürütmeye gayret ettik. Onurla taşımış olduğumuz Saadet Partisi Trabzon Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevimizden müsaade istediğimizi 27 Haziran 2015 tarihi itibariyle Bölge Başkanımıza iletmiş bulunuyoruz. Şahsi gerekçem, istek ve rızam ile bu kararı aldığımızı tüm teşkilat mensuplarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunarım.

İlaveten görev süremiz boyunca birlikte çalışmış olduğumuz Abdullah Akyüz, Adem Yılmaz, Yasin Aktaş, Ahmet Kurt, Oğuz Latifoğlu ve Muhsin Yabancı kardeşlerime teşekkür ediyor, dava yolunda gösterdikleri emeğin devamını diliyorum.

Yine görev süremizde bizlere destek olan ilçe gençlik başkanlarımızdan Murat Gözütok, Çağlar Karakuş, Enes Çelik, Hasan Aydın, Burak Tayfun Yemenici, Halil İbrahim Atmaca, Ebubekir Danışmaz, Cihat Gönan ve Berat Demir kardeşlerimizin şahsında tüm gençlik teşkilatlarına teşekkür ediyorum.

Bölge Başkanımız Ali Düğdü, AGD Üniversite Komisyonu Başkanı Serhat Yıldız, AGD Trabzon İl Başkanı Abdurrahman Şimşek, ÖĞDER Trabzon Şube Başkanı Mehmet Kurt ve Hudeybiye Derneği Başkanı Süleyman Akyüz hocamıza çalışmalarımızda yolumuzu açtıkları, maddi manevi desteklerini her an hissettirdikleri için şükranlarımı sunuyorum.

Yönetimdeki üstün becerisi, tevazusu, gençliğe verdiği değer ve destekle bizde önemli bir yer edinen Av. Selçuk Özderya Başkanımıza teşekkürü bir borç bilirim.

Çalışmalarımızda gerek yol gösterici yaklaşımları gerekse kıymetli katkılarından ötürü il yönetim kurulu üyeleri İbrahim Öner, Hayri Çelik, Yunus Özdemir, Ertuğrul Taflan, Caner Kul, Mustafa Yemenici, Osman Şerit, Süleyman Tonbul ve Bilal Turgut’a teşekkür ederim.

Bizleri daima güler yüzüyle karşılayan Mehmet Koç abimize, tecrübelerini fırsat buldukça bizlerle aktarmaya çalışan Ortahisar İlçe Başkanı Cevat Ustaalioğlu başkanımıza en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.

Çalışmalarımıza maddi manevi desteği esirgemeyen cömertçe paylaşan değerli iş adamları ve büyüklerimiz Mustafa Öztürk, Ahmet Muratoğlu, İmdat Osmanoğlu, Süleyman Baş, Musa Gözütok, Hikmet Alibeyoğlu ve İsmail Şahbazoğlu’na başarılar diler teşekkür ederim.

Seçim sürecinde güzel yürekleriyle bize muhabbet kazandıran Yahya Al, Bilal Bilmez, Mücahit Emin Yıldırım kardeşlerimize ve Hamza Yıldırım abimize teşekkür ederim.

Yine seçim sürecinde büyük bir uyum içerisinde çalıştığımız Alperen Ocakları Trabzon İl Başkanı Mustafa Kara’ya teşekkür eder tanımaktan onur duyarım.

Görevim dolayısıyla şahsımı tebrik eden tek genç siyasetçi olması ve siyasi nezaketinden ötürü CHP Trabzon Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Erdi Çakır’a teşekkür ederim.

İçerisinde farklı görüşleri barındıran bağımsız bir kuruluş olmasına karşın, bu kuruluşun başkanı olduğum halde aktif siyasette bulunmamı anlayışla karşılayan Yükselen Gençlik Derneği yönetimine ve mensuplarına teşekkür eder bilinçle yoluna devam etmesini dilerim.

Ve son olarak adını zikredemediğim ama omuz omuza yürüdüğümüz birçok değerli büyüğümüze ve genç kardeşlerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Kalıcı olan geride hoş bir sedadır.

Sağlıcakla kalınız, selam ve dua ile…