İtidal Çağrısı!

Başta tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Şehit yakınlarımıza ve milletimize Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum. Yüce Allah’ın laneti de teröristlerin, destekçilerinin ve onlara göz yumanların üzerine olsun.

Terör saldırılarının arttığı, birileri tarafından ülkemizin kaosa sürüklendiği kritik bir dönemden geçmekteyiz. Böylesi zorlu bir süreçte asker ve polisimiz gerekli mücadeleyi vermektedirler.

Vatanını milletini seven her birey böylesi bir süreçte itidalli davranarak güvenlik güçlerimizin işlerini kolaylaştırmak mecburiyetindedir. İyi niyetli dahi olsa yapılacak her türlü sokak eylemi maksadını aşabilir, provoke edilebilir veyahut güvenlik güçlerimizin enerjisi ve dikkati dağıtılabilir.

Özellikle sokaklara iyi niyetle çıkan bazı yurttaşlarımız provoke edilerek teröristlerin yaptığı gibi yol kesmek, araç taşlamak ve sivil insanları sırf etnik kökeninden ötürü öldürme kastıyla darp etmek suretiyle kirli ellerin planladığı oyunlara alet olmaktadırlar.

Vatanını milletini seven tüm yurttaşlarımızı itidalli olmaya, bu ülkenin evlatları olarak hepimizin birbirinin kardeşi olduğunu, el ele gönül gönüle vererek etnik köken ayrımı yapmadan hepimiz İslam kardeşi olduğunun bilincinde olup buna göre hareket etmek mecburiyetindeyiz. Aksi bir hareket ise üzerimizde planlanan kirli oyunlara alet olmaktan başka bir sonuç doğurmayacaktır.

Gelecek güzel günlerin teminatı olan ve teröristlere karşı hayatları pahasına mücadele eden asker ve polislerimizin Allah (cc) yardımcısı olsun.

Saygılarımla,

Muhammed Muhsin Aksoy