IŞİD Bahane, PKK’yı Silahlandırma Şahane

IŞİD Bahane, PKK’yı Silahlandırma Şahane
Muhammed Muhsin AKSOY (27 Ağustos 2014)

Artık PKK pek kullanılmıyor öyle değil mi? Artık peşmerge deniliyor. Falanca ülkeler IŞİD’le savaşması için peşmergeye silah yardımı yaptı. Öyle destek verdi falan filan. Çokça karşılaşıyoruz böyle haberlerle. PKK denmediği için çok da dikkat çekmiyor öyle değil mi?

Neydi bu PKK? Bir hikaye ile durumu izah edelim.

Herhangi bir bölgede olduğunuzu hayal edin. Mutlu mesut yaşıyorsunuz. Bölgenize üç beş tane serseri geliyor. Diyorlar ki biz bu mahallenin sakinlerini temsil ediyoruz. Onların hakları için mücadele edeceğiz. Zamanla çevrenizden üç beş tane ahmağı da kandırıp yanlarına alıyorlar. Devlet başlarda bu serserilere hadi ordan serseriler deyip tokadı basıyor. Arada bu serseriler toplanıp devletin boş bulunduğu anlarda devlete zarar veriyordu. Ama bu serseriler devletten it gibi de korkuyordu.

Aradan yıllar geçti. Devlet dedi ki aman efendim zarar görüyoruz bu serserilerle bölge halkını temsilen konuşalım anlaşalım. E bunlar bölge halkını temsil etmiyor ki diye söylendiğinizi duyar gibiyim. Bence de temsil etmiyor. Ama bölgenize gelen o üç beş tane serseri artık sizi temsil ediyor. Bunda kimin suçu var? Bölge sakinleri olarak o üç beş serseriye göz yumduğumuz için bizim suçumuz var. Devlet zarar görmesin diye üç beş serseriyi muhatap kabul ettiği için devletin de suçu var.

İşte PKK bu üç beş serseridir. PKK deyince toplumda tepkiler oluşması hasebiyle aynı manayı taşıyan ancak fazla tepki almayan peşmerge ifadeleri kullanılıyor artık.

Şimdi gelelim IŞİD olayına. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir röportajda IŞİD’in bir siyonist örgüt olduğunu ifade etmiştik. Son günlerde yaşanan olaylardan sonra IŞİD’in tam olarak hangi amaca hizmet ettiği iyice belirginleşmiş oldu.

Gümdemi yakından takip edenler bağlantıyı rahatlıkla kurabileceklerdir. Yine de biz konuya açıklık getirelim. Peşmerge diye ifade edilen yani bizim de topraklarımızın bir kısmını kapsayan, Kürdistan kurma projesini yürüten kukla örgütten bahsediyoruz. Ülkemiz sınırları içerisinde PKK adıyla faaliyet yürütüyorlar. Şimdi IŞİD’e karşı peşmergeye ağır silah yardımları yapılıyor. Yani PKK ağır silahlarla donatılıyor. Ayrıca IŞİD’le savaş bahanesiyle iyice yetiştiriliyorlar.

Nereye gidiyor bu işin sonu? Büyük İsrail’i kurma ideali için iki kukla örgüt yani IŞİD ve PKK kapışacak. PKK büyük ihtimal IŞİD’i bastırıp sözde bölge halkını zulümden kurtarıp kahraman ilan edecek. Artık bölgeyi koruyan güç olarak halkın sevgisi kazandırılacak. Sonunda ne olacak? Üç beş serseri bizim de topraklarımızdan bir parçayı alıp Kürdistan’ı kuracak.

Ama unutmamak gerekir. Bunlar sadece birer basamak. Asıl amaç büyük İsrail…

Yok olmaz öyle şey diyebilirsiniz. Ben senaryoyu anlattım. Senaryoyu bozmak bizim elimizde. Yeter ki ahmak olmayalım, olayları iyi okuyalım.

Gel gelelim IŞİD’in kafa kesme videolarına. Elbette bunu yapabilirler. PKK gibi adi bir örgütten bahsediyoruz sonuçta. Lakin her videoya inanmamak gerekir. Çünkü video montaj ve efekt alanı çok aşırı derecede gelişmiş durumda. Misal olarak Adobe After Effects programıyla yapılabilen kan efektlerini vs. internet üzerinden inceleyebilirsiniz. Çok basit düzeyde bile bu tarz programları kullanan kişiler çok başarılı çalışmalar ortaya koyabiliyorlar. Bir de bunun profesyonel düzeyde istihbarat örgütleri tarafından koordine edildiğini düşünün.

Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Rabbim yardımcımız olsun. İdarecilerimize hidayet, feraset ve dirayet nasip etsin.