Bütün Adaylara Başarılar

Bugün 21 Nisan 2014 Pazartesi, yaklaşan Türkiye Öğrenci Meclisi seçimleri dolayısıyla bu mesajı yayınlıyorum.

Yükselen Gençlik Derneği’mizin kadrolarının büyük çoğunluğu Türkiye Öğrenci Meclisi’nde görev almış kişiler tarafından oluşmaktadır. Dolayısıyla diğer tüm gençlik oluşumlarına olan ilgi ve alakamızdan biraz farklı olarak öğrenci meclisleri ile duygusal bir bağımız mevcudiyetini korumaktadır.

Mesajımda bazı ön yargıları ve soru işaretlerini gidermeye çalışacağım.

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki Yükselen Gençlik olarak, gençlik adına faaliyet gösteren tüm oluşumlarda Allah’ın izniyle varlığımızı hissettireceğiz. Bunlar; öğrenci meclisleri başta olmak üzere, öğrenci konseyleri, gençlik meclisleri, öğrenci kulüpleri, öğrenci birlikleri, öğrenci toplulukları ve gençlik adına faaliyet gösteren tüm oluşumlar…

Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için “tüm oluşumlarda varlığımızı hissettireceğiz” ifadesini biraz açıklamakta fayda görüyorum. Biz Yükselen Gençlik olarak hiçbir siyasi oluşum ve ideolojinin arka bahçesi değiliz. Bizler, geçmişten günümüze kadar süregelen gerilim ortamını ortadan kaldırmak için bir araya gelen farklı görüşlere mensup gençleriz. Yeni bir siyasi akımın öncüleri değiliz. İstiklal Marşımızda konusu işlenen ecdadımızın inanç ve ideali uğruna mücadele edecek olan bir gençliğiz. Bu inanç ve ideal uğruna mücadele eden tüm kişi ve kurumları kendimize kardeş biliyoruz.

Bizi tam manasıyla tanımadan hakkımızda olumsuz propaganda yapanlara karşı herhangi bir olumsuz düşüncemiz söz konusu değildir. Bizim yürüyüşümüzün temelleri sevgi, saygı, hoşgörü, samimiyet, yardımseverlik ve kardeşlik gibi güzel ahlaklar üzerine inşa edilmiştir. Bizler; kin, nefret, ihanet ve kirli emeller peşinde koşacak insanlar değiliz. Bu özelliklere sahip insanları ise aramızda yeri yoktur.

İşte bizler bu inanç ve ideallere sahip genç ve dinamik liderler yetişsin istiyoruz. Bu vesileyle dernek bünyemizde olsun veya olmasın doğru, dürüst ve karakterli genç kardeşlerimizi bütün gençlik organizasyonlarına katılım noktasında teşvik edeceğiz. Bizler, “etkinliğimizi” tecrübe aktarımı, fikir ve projelerle ortaya koyacağız. Yani  etkinliğimizi ortaya koymaktan maksadımız; seçimler için kendi içimizde aday belirleme, kulis yapma vb. faaliyetler değildir.

Yükselen Gençlik Derneği olarak gençlik organizasyonlarının genelinde yapılacak seçimlere aday olacak kişilerin herhangi bir kişi ve kurumdan icazet alma gereksinimi duymadan kendi iradeleri ile aday olmaları gerektiğine inanmaktayız. Dolayısıyla Mayıs ayında Samsun’da yapılacak olan Türkiye Öğrenci Meclisi seçimlerinde dernek prensibimiz gereği herhangi bir aday belirlemediğimizi açıkça ifade etmek istiyorum. Tabi aramızdan bir kardeşimizin kazanmasından da memnun olacağımızı da samimiyetle söyleyebilirim. Ancak önümüzdeki zaman diliminde Yükselen Gençlik mensubu olup çeşitli gençlik organizasyonlarında hizmet için birbiriyle yarışan kardeşlerimiz olacağını da hep birlikte göreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle mesajımı tamamlarken Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri için yarışan tüm adaylara başarılar dilerken, belirtmiş olduğumuz hedefler doğrultusunda bizlerle birlikte yürümek isteyen tüm kardeşlerimizi Yükselen Gençlik Ailemize davet ediyorum.

Muhammed Muhsin AKSOY
Yükselen Gençlik Derneği Genel Başkanı