Türkiye Öğrenci Meclisi tarihinde bir ilk olarak kültür ve kaynaşma gezisi yaptık. Bunun ilk olma özelliği tüm illeri davet etmiş olmamızdan kaynaklanıyordu. 38 ilimizi Trabzon’umuzda ağırlamıştık. Tabi bu proje için çevremiz ikna edilmesi izinler ve bunların finansmanını bulunması nasıl zor bir süreç geçirildiğini biz biliyoruz.

Geziden sonra bir hafta geçiyor ve Milliyet Gazetesi manşet atmış “Yine Bıyıklı çocuk mu geliyor?” diye.

Haberi okuduk ardından yorumları okuduk. Milliyet Gazetesinin haber tarzına ve yorumlayanlara bakınca AKP tarafından getirilmiş 23 Nisan’da meclis başkanlığı koltuğuna oturtulacak olan Ak Partili ve cemaat mensubu biriymişim gibi bir imaj oluşturulmuş.

Burada acınılacak konu şu; bu öğrenci niye 21 yaşında, bu öğrenci buraya kadar nasıl gelmiş, Türkiye Öğrenci Meclisi nedir nasıl bir işleyişi vardır diye hiçbir araştırma yapmadan aban yorumu gitsin. Karala gitsin umrunda mı dünya… Medya atıyor oltayı sen de sazan gibi atlıyorsun… Millet zannediyor ki bize altın tepside sunuldu bunlar. Nerden bilsin yaklaşık 3 yıl boyunca verilen mücadele sonunda buralara kadar gelinmiş…

Meclis Başkanlığı ve Medya Oltası