Bıyığa değil icraata bakın! (Ntvsnbc)

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu Meclis’te bir konuşma yaparken, Meclis Başkanlığına Trabzon Çaykara İmam Hatip Lisesinden Muhammed Muhsin Aksoy seçildi. Aksoy, geçen cuma günü yaptıkları genel provada dile getirdiği bir konuyu, arkadaşlarının ısrarı sonucu burada yeniden dile getirmek istediğini kaydetti.

Geçmiş yıllardaki bir öğrenci meclisinde yaşanan ”Bıyıklı imam hatipli başkan” olayına atıfta bulunan Aksoy, ”Bıyıklı çocuk benim. Keşke basın mensupları bizleri kaşımızla, yaşımızla değil de yaptığımız çalışmalarla gündeme getirseler” diyerek serzenişte bulundu.

Aksoy’un bu sözleri, salonda bulunan öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde alkışlandı.

Konuşmalar: ”Hem ilköğretim hem de ortaöğretim ayağında sürekli olarak değişen sınav sistemleri, bizlerin psikolojileri üzerinde son derece olumsuz etkiler yaratmaktadır… Bizleri dershanelerin ve özel derslerin elinden kurtaracağı iddiasındaki her yeni düzenleme, öğrenciyi bu sistemin kucağına biraz daha itmektedir.”

”2011 YGS’deki şifre tartışmalarının bir an önce açığa kavuşturulması ve mağdur olan öğrenciler ile ailelerinin tatmin edilmesi gerekmektedir.”

ÖSYM Başkanı Ali Demir’e: “YGS olayı ile ilgili sözlerinden tatmin olmadık. Lütfen bizi tatmin edici yanıtlar versin.”Öğrenci Meclisi, ”Başarının tek ölçütünün sınavlar olmadığının dikkate alınması” ve ”kız çocuklarının eğitimi için yapılan çalışmaların devamlılığının sağlanması” yönünde tavsiye kararı aldı.”Ben de 1 milyon 700 bin YGS mağdurundan biriyim. Ben de yapılan açıklamalardan tatmin olmadım olmayacağım da. Neden dershanelere ihtiyaç duyuyoruz. Ben artık okulumda aldığım eğitim ile sınavlara girmek istiyorum. Skandalların kurumu ÖSYM derhal kaldırılmalıdır, tahammülümüz kalmadı.”

Öğrenci Meclisi, ”Başarının tek ölçütünün sınavlar olmadığının dikkate alınması” ve ”kız çocuklarının eğitimi için yapılan çalışmaların devamlılığının sağlanması” yönünde tavsiye kararı aldı.

NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir