Başkan Köprübaşından

Başkan Köprübaşından
Tarih: 28.04.2011 09:03:18

Derdekpazarı İlçe Müftüsü Abdullah Aksoy`un oğlu , Çaykara İHL öğrencisi Muhammed Muhsin AKSOY ; 8 . Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı seçildi.

Köprübaşı İlçesi Güneşli Köyünden Maçka’ya Göç eden Aksoy ailesinden Dernekpazarı İlçe Müftüsü Abdullah Aksoy’un’un oğlu Muhammet Muhsin Aksoy 21 Yaşında Çaykara İmam Hatip Lisesi Son sınıf Öğrencisidir.

81 İlin katıldığı seçimlerde Muhsin Aksoy 34 oyla  oyların çoğunluğun alarak öğrenci meclisi başkanı oldu.  Muhsin`in TBMM’de düzenlenen törenle TBMM  Başkanı Mehmet Ali Şahin`in koltuğuna oturdu.

Muhsin AKSOY TBMM de yaptığı konuşmasında şunlara değindi”  Sayın Meclis Başkanım  Sayın MillEğitim Bakanım  Ülkemizin dört bir yanından seçilerek gelen öğrenci meclisinin çok değerli üyeleri.

Biz bu ülkenin 70 milyon evladıyız, hepimiz birbirimizin kardeşiyiz. Hiçbir etken  bu kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraber  yürüyüşümüzü  ülkemizin ve milletimizin refahı yolunda kenetlenişimizi sarsmamalı ve kesintiye uğratmamalıdır.” Diye belirterek konuşmasına devam etti.

Taka Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir