Artık sabrımız tükenmiştir…

Değerli Büyüklerim,
Kıymetli Kardeşlerim,

Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Yaklaşık 8 yıldır; öğrenci meclisi, öğrenci konseyi, öğrenci kulübü, platform, dernek, gençlik meclisi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çeşitli kademelerde görevlerimiz oldu. Yine çeşitli kademelerde hizmet yarışı için 17 adet seçim maratonunu geride bıraktık. Girmiş olduğumuz seçimlerde Allah’ın taktiri ve kıymetli kardeşlerimizin teveccühü ile çoğunlukta muvaffakiyetler bizlere nasip oldu.

Rahmetli Erbakan Hocamızın, “Milli Görüş; Hakkı ve haklılığı üstün tutan zihniyettir.” şeklinde tanımlamış olduğu çizgiyi hamdolsun hayatımız boyunca muhafaza etmenin onurunu yaşıyoruz. Hayatımız boyunca elde ettiğimiz başarıları ne siyasi düşüncemizi, ne bölgemizi ne de başka bir objeyi kullanmadan gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu da ayrıca yaşıyoruz.

Ülkemizde yaşanan siyasi gerilimin insanlara yansıması olarak görmüş olduğumuz farklı fikirlere karşı tahammülsüzlükten ötürü aktif olarak siyasetin içerisinde olmaya sıcak bakmıyordum. Özellikle bu olumsuz havayı kırmak için farklı görüşlere sahip kardeşlerimizle oluşturduğumuz Yükselen Gençlik ismiyle bütünleşen kardeşlik projemize tüm enerjimi harcama kanaatindeydim. Ülkemizde son zamanlarda yaşanan siyasi gerilimler, siyasilerin ağızlarından düşmeyen nefret söylemleri, milletin faydasına olan işlerde ittifakın sağlanamaması; ancak kendi menfaatlerine gelen konulardaki birliktelikleri, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü tehdit eden unsurların şımartılması bizleri her daim rahatsız etmekteydi.

Bizler şerefli bir milletiz. Bizler kendi vizyonunu belirleyen, bir mektubuyla, askeri üniformasıyla dünya siyasetine yön veren şerefli bir ecdadın torunlarıyız. Yıllardan beri batının güdümünde olduğumuzu ve halen daha bu durumun devam ettiğini üzülerek görmekteyiz. Saadet Partisi tarafından; Milletimizin yeniden milli değerleriyle şahlanışa geçmesi gerektiğini, ülkemizin batının güdümünde bir oyuncu olmak yerine İslam coğrafyasının efendisi olması gerektiğini her fırsatta dile getirdiğine şahidiz.

Rahmetli Erbakan Hocamızın vefatından sonra özellikle son iki yıl içeridinde Saadet Partisi üzerine yoğun bir itibarsızlaştırma politikası yürütüldüğünü görmekteyiz. Sadece parti teşkilatlarında görev yapan insanların bu davaya gönül verdiğini düşünenler amansızca saldırılarına devam etmektedirler. Teşkilatlarda gecesini gündüzüne katarak çalışan kardeşlerimize yapılan bu baskılar sonucunda kendilerini yalnız bırakmak bizlere vicdanen büyük rahatsızlıklar vermekteydi.

Artık sabrımız tükenmiştir. Baskılar, itibarsızlaştırma politikaları bizleri birbirimize daha çok bağlayacaktır. Şahsım olarak artık Saadet Partisi bünyesinde Of Gençlik Kollarında Teşkilat Başkanlığı göreviyle aktif olarak çalışmalara başladığımı herkesin bilgisine sunuyorum. Bu davayı sahiplenen; ancak görevi olmayan tüm kardeşlerimizi de sahaya davet ediyorum.

Unutmayalım, karanlığın en zifiri olduğu an, güneşin doğuşuna en yakın olan zamandır.

Allah’ın izniyle Milli Görüş iktidarında buluşmak dileğiyle sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.