4 Nisan 2011 Pazar günü Türkiye Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilen Muhammed Muhsin AKSOY başkanlık sürecini OFUNNABZI.COM’a değerlendirdi.

24 Nisan 2011 Pazar günü Türkiye Meclis Başkanlığı seçiminde 11 oy fark ile başkanlığa seçilen Muhammed Muhsin AKSOY, Ofun Nabzı Ajans ekibimiz tarafından Trabzon otogarında karşılandı.Trabzon’daki ajanslarında yoğun ilgi gösterdiği Aksoy, ilk açıklamalarını OFUNNABZI.COM aracılığı ile gerçekleştirdi.

Türkiye Öğrenci Meclisi Seçim süreciyle ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Aksoy şu konulara değindi:
“AMACIMIZ TÜRKİYE ÖĞRENCİ MECLİSİNİ FAAL HALE GETİRMEK”
“Lise 1. sınıfta arkadaşlarımızın desteği ve önerileriyle bu yola çıktık. İlk başlarda özellikle rehberlik konusunda destek alabileceğimiz birileri yoktu. Tamamen deneme-yanılma yöntemiyle bu notalara kadar ulaştık. Lise 3. sınıfta Trabzon İl Öğrenci meclis Başkan vekilliği görevine geldik. Akabinde Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı için çalışmalara başladık. Bu noktadaki amacımız Türkiye Öğrenci Meclisinin daha faal hale getirmek olmuştu. Bu faal hale gelme konusundaki eksiklikleri biz TBMM’deki oturumda gündeme getirdik. Özellikle seçim takviminin öne alınması, yılda birden fazla toplanma yapılabilmesi, eğitim ile ilgili çalışmaların daha iyi bir şekilde düzenlenebilmesi gibi konuları gündeme getirdik.”
Yola çıkarken hedeflerinin büyük olduğunu belirten Aksoy sözlerine şöyle devam etti:
“İNŞALLAH “LİDERLER BİZİM ARAMIZDAN ÇIKACAK”
“Amacımız sadece Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı değildi. Özellikle öğrenci meclisi ile ilgili mesajlarımızın ilgili yerlere ulaşmasına çalıştık. Bu noktada TBMM Başkanımız sayın Mehmet Ali Şahin ve Milli Eğitim Bakanımız sayın Nimet Çubukçu’ya bu mesajları ulaştırdık. İnşAllah öğrenci meclisi yönetmeliği değişip, geleceğin milletvekilleri ve liderleri bizim aramızdan çıkar” diye konuştu.
Aksoy ayrıca tüm öğrencilerin, değişim sloganlarına sahip çıkması gerektiğinin altını çizerek, bu noktada kendilerinin de onlara destek vereceğini belirtti.
Röportajdan sonra AGD Of temsilciliği tarafından Aksoy  daha sonra AGD Çaykara temsilciliğine mansup arkadaşları ile ikamet ettiği Dernekpazarı’na geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir