Yabancı Değil, Bizden

Öğrenci Başkanı Aksoy Vali’nin akrabası çıktı
27 Nisan 2011 Çarşamba 13:12
Türkiye Öğrenci Meclisi 8. dönem Başkanı Muhammet Muhsin Aksoy, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un kuzeninin oğlu çıktı. Başkan Aksoy gazetemiz yazarının da yeğeni
Türkiye’nin gündemine gelen ve bazı basın tarafından “2. Tayyip Erdoğan” şeklinde eleştirilen 8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un kuzeninin oğlu. Gazetemiz köşe Yazarı Mehmet Aksoy’un ise müftü olan kardeşinin oğlu çıktı.

Mecliste yaptığı konuşmayla, Türkiye’nin gündemine bir anda oturan 8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy, başkan seçilmesine giden yolda yaptığı çalışmalarıyla dikkat çekerken, Trabzon’da gördüğü ilgi kadar Samsun’da da kendisini yakından takip edenler vardı.

Vali Gazeteniz Halk’tan öğrendi

Başkan Aksoy’u televizyon kanallarında ve yazılı basından takip eden biri vardı ki; akrabası olduğunu bilmeden aslında ‘haberlerini’ izlemişti.
O isim Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’du. Vali Aksoy, Sürmene’li ama aslen Köprübaşılı idi. Gazetemiz Köşe yazarı Mehmet Aksoy ile kuzen çocukları olan Vali Aksoy, 8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy ile ‘büyük amcadan akrabaydı’. Öğrenci Başkanı Aksoy, Vali Aksoy’un kuzenin çocuğuydu. Vali Aksoy, bu haberi Gazeteniz Halk Genel Yayın Yönetmeni Yener Cabbar’dan öğrendi. Aksoy, “Bilmiyordum. Mehmet Aksoy aracılığıyla kendisini kutluyorum. Aksoy soy isimli çok kişi var ama hepimiz akraba değiliz. Ama söylediğiniz kişinin çocuğu olduğuna göre akrabam. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Amca Aksoy, yeğeni kutladı

Dernek Pazarı İlçesi Müftüsü Abdullah Aksoy’un oğlu olan Muhammed Muhsin Aksoy, Gazetemiz Köşe Yazarı Mehmet Aksoy’un ise öz yeğeni. Kardeşinin çocuğu olan Aksoy’un bu çalışmasından haberdar olduğunu, ancak başkan seçildiğini, televizyonda görünce öğrendiğini söyledi.

Yeğen Aksoy: Siyasetten uzağım

8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy, amcasına yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: Meclis 7 dönemdir bir araya geldi. Bıyıklı veya farklı konudaki bir haber kadar hiçbir şekilde gündeme gelmedi. Bu beni üzdü. Benim tek rahatsız olduğum konu buydu. Yoksa bana karşı yapılan hiçbir haberden rahatsızlık duymam.
Öğrenci meclislerinde 3 yıllık tecrübem var ve bu konuda internet sitesi de kurdum. Güneydoğu’lu öğrencileri Trabzon’da ağırladım. Ailem de bana destek verdi. Benim projelerimle tartışsınlar. Çözüm yollarımla. Birliğimizi, kardeşliğimizi orada herkese gösterdik. Güzel bir mesaj verdik. Benim şahsi beklentim yok. Siyasetten de uzağım. Ülkeye faydalı birey olmam önemli.

İşte bu benim yeğenim

Gazetemiz Köşe Yazarı Mehmet Aksoy, Genel Yayın yönetmenimiz Yener Cabbar’a yeğenini anlattı: Eğitimine 3 yıl ara verdiği için 21 yaşında. İlköğretim ile ortaöğretim arasında 2 yıl Kuran-ı Kerim eğitimi aldı. 1 yıl da açık öğretim sürdü. O nedenle 3 yıllık bir arası oldu. Şu anda Çaykara İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisi. Kardeşim yani babası Abdullah da Dernek Pazarı İlçesi Müftüsü ve aydın bir kişiliktir” dedi.

Resimlatı: Trabzon Çaykara İmam-Hatip Lisesinden Muhammed Muhsin Aksoy, TBMM’de toplanan 8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi’nde, başkanlığa seçilmişti. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, koltuğunu Aksoy’a devretmişti.

Aksoy: Vali bey de kutluyor

Köşe Yazarı Mehmet Aksoy, daha sonra öğrenci başkanı yeğenini arayarak, kutladı. Hakkında basında çıkan olumsuz haberleri dikkate almamasını söyleyen Mehmet Aksoy, “81 ilin içinden seçilmen önemlidir. Seni kutluyorum ve yanında olduğunu belirtiyorum. Seninle gurur duyuyoruz. Bundan böyle de başarılarını bekliyoruz” dedi ve Vali Aksoy’un da tebriklerini iletmeyi ihmal etmedi.

Halk Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir