Üst üste seçilmenizin sırrı nedir?

Nevin Bilgin ile mail yoluyla röportaj:

Üst üste seçilmenizin sırrı nedir?
– Üst üste seçilmemizin sırrı: Azim ve kararlılık, inandığı ve yapmasını istediği şeyi mutlaka başaracağına karar vermek. Ben 2008 yılından itibaren periyodik olarak ilçe il ve Türkiye Başkanlığını hedeflemiştim. Yıllar itibariyle hepsini Allah nasip etti ve çok çalıştım. Tüm arkadaşlarımı il seçiminde olsun Türkiye seçiminde olsun telefonlarla ve facebook üzerinden sürekli iletişim halinde olduk. Ben bu letişimde başkanlığımı hiçbir zaman ön plana çıkarmadım. Bütün mesele önce birbirimizi tanımamız. İnsanlar birbirini tanımadan göle taş atar gibi birbirine oy vermediler. Biz ekip çalışmasını her zaman ön planda tuttuk. İstişareye önem verdik. Önceki dönemlerdeki başkan arkadaşlardan, rehber öğretmenlerden teknik bilgiler aldık. Çalışmalarımızı ferdi olarak takipte hiç aksama yapmadım. Sürekli gelişmelerden birbirimizi haberdar ettik. Bu yıl aday arkadaşlarımızla hiçbir polemiğe girmeden centinmence bir yarış yaptık.
Toplantı öncesinde meclis üyelerini Trabzon’da ağırlamanız, kulis faliyeti yürütmenizin bunda etkisi var mı?
Hayır, Hayır! Arkadarşlarımızı Trabzon’a kulis faaliyeti yapalım diye davet etmedik. Tüm arkadaşlar buna şahittirler. Hiçbir şekilde adaylıktan, başkanlıktan ve seçimden kulis faaliyeti olmadı. Çok dolu dolu üç gün geçirdik. Gezmek, dinlenmek şeklinde geçti. İstanbul Öğrenci Meclisi Başkanımız, Hatay Öğrenci Meclisi Başkanımız hepsi oradaydılar. Biz bütün illeri davet etmiştik. Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün resmi davetiyle, sivil toplum örgütlerimizin ve iş adamlarımızın maddi finansmanlarıyla gezi organize edildi. Tüm il başkanı arkadaşlarımı resmi davetiyenin yanında telefonla ve facebook üzerinden geziye katılmalarını istedim. Sağolsunlar 37 il katıldı. Bir kısım arkadaşlarımız da mazeretlerini beyan edip teşekkür edip katılamadılar. Kulis faaliyeti söz konusu değil ama arkadaşlarımız bu güzel geziyi kendilerince değerlendirip bizi desteklemiş olabilirler.
Bu çalışmalar derslere çalışmanızı etkilemedi mi?
Elbette biraz etkilemiştir. Çünkü çok yoğun çalıştık. Hususi bir internet sitesi kurdum (www.muhsinaksoy.com).
Basında çıkan haberlere ilişkin ne diyorsunuz?
Mecliste yaptığım konuşmanın aynısını burada da ifade ediyorum. “Değerli basın mensupları, keşke kaşımızla yaşımızla değil de, yaptığımız çalışmalarla ilgilenseler.”
Haberlerin ardından sizinle konuşan, sizi arayan siyasetçi oldu mu?
Hayır, kimse aramadı. Sadece akraba, dost ve arkadaş çevrem aradılar.
İlerde siyasete atılmayı düşünüyor musunuz, 12 Haziran’da olmasa da , bir sonraki seçimde aday olabileceksiniz, askerlik şartını yerine getirseniz, böyle bir düşünceniz var mı? Başarılar…
Şu anlık kısa vadede düşünmüyorum. Ancak siyaset mesleği çok şerefli bir meslektir. Hizmet alanı olarak çok etkin bir alandır. 81 il başkanı arkadaşıma da aynı tavsiyeyi buradan yaparak mutlaka ülkemizin kaderine söyleyecekleri sözleri olmalıdır. Bu sahayı ihmal etmesinler. Ama en başında şahsımın çalışmalarında sır diye açıkladığımız doğruluk, dürüstlük, azim ve kararlılık, insan sevgisi, hoşgörü gibi yüksek erdemlerle donanıp bunların hakim olduğu bir dünyayı kurmak için olmalıdır. Şahsi menfaat sağlamak veya refah içinde kişisel yaşamak için asla bir meslek olarak kabul edilmemelidir.
Görüş ve temennilerimin kamuoyu ile paylaşılmasında bize fırsat verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyor, basın hayatınızda başarılar diliyorum. Sevgi ve saygının hakim olduğu bir dünyada buluşmak umuduyla sağlıcakla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir