Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı KTÜ’yü Kazandı

Dernekpazarı İlçe Müftüsü Abdullah AKSOY’un oğlu Muhammed Muhsin AKSOY ÖSS Sınavında 1. tercihi olan Karadeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı.

Aksoy 24 Nisan 2011 tarihinde TBMM Genel Kurulunda yapılan seçimde Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilerek ülke genelindeki on beş milyonu aşkın öğrenciyi temsil etmeye hak kazanmıştı.

Üniversite sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 1. Tercihi olan KTÜ İlahiyat Fakütlesini kazandığını Twitter aracılığıyla öğrencilerle paylaştı. Yine yaptığı paylaşımlarla üniversite kazanan tüm öğrencileri tebrik ettiğini ve başarılarının devamını dilediğini söyledi.

Öğrenci meclisleri TBMM ve MEB tarafından 2003-2004 Eğtim yılından itibaren uygulamaya başladı. Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi adı altında yürütülen bu çalışma tüm ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerini kapsıyor. Projenin amacı Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasıdır.

Ofun Nabzı Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir