Sokak Olayları Üzerine Değerlendirme

Sokak Olayları Üzerine Değerlendirme
Muhammed Muhsin AKSOY (9 Ekim 2014)

Son günlerde HDP tarafından IŞİD’in Kobani’ye yapmış olduğu saldırılar gerekçe gösterilerek ülke genelinde sokak eylemleri tertip edildiğini üzülerek gözlemliyoruz.

Yaşanan gelişmelerin etkilerini madde madde değerlendirmek istiyorum.

  • Şu anda ülke genelinde tertiplenen eylemleri vatandaşlarımız içtenlikle lanetlemekte…
  • Sözde belli bir etnik kökeni temsil ettiğini iddia eden HDP’nin terör örgütünün siyasi uzantısı olduğu bariz bir şekilde ortadadır.
  • Çözüm süreci diye adlandırılan ve sözde bölge halkının mağduriyetini gidermek adına devletin muhatap aldığı kişi ve kurumların aslında halkın zihniyetiyle hiçbir şekilde alakası olmadığı açıkça ortaya bir kez daha çıkmıştır.
  • Milletimizin, özellikle de bölge halkının huzurunu bozan kanı bozukların devlet tarafından muhatap alınarak aslında bölge insanımıza zulüm edildiği açıkça ortaya çıkmıştır.
  • Birbirine karşı gibi gözüken IŞİD ve PKK’nın üretici ve besleyicilerinin aynı firma olduğu her aklıselim insanın rahatlıkla anlayabileceği bir konudur.
  • IŞİD tarafından yapılan eylemlerle Müslümanlara dünya genelinde kötü bir imaj oluşturulmaktadır. Bununla birlikte ülkemizde de bunun farklı etkilerinin olduğunu gözlemliyoruz. Şöyle ki son bir ay içerisinde İHH İnsani Yardım Vakfı görevlilerine IŞİD’çiler diyerek yapılan saldırılar bunun bir başlangıcı olmuştur. Şu anda da PKK tarafından İslami hassasiyeti olan gruplar IŞİD destekçisi gösterilip damgalanmaya çalışılmakta. Sözde çözüm sürecinin aksamaması için olası bir iç savaşa karşı hükümetin duyarsız kalması da ayrı bir sorun teşkil ediyor.
  • Şimdi sokaktaki herkes PKK’lı mı diye de bir soru akıllara mutlaka gelecektir. Elbette böyle bir genelleme yapamayız. Lakin eylem yapanların bir kısmının oynanan oyunların farkında olmadığını düşünürsek en iyi söylemle ahmak olduklarını söyleyebiliriz.
  • Gezi Parkı eylemlerinin yaşandığı dönemi hepimiz yakından biliyoruz. Ağaç kesimi gerekçesiyle toplanan gruba hükümet tarafından sert çıkılmış ardından bu eylem halk desteğini almıştı. Sonrasında şu anda da ülkeyi yakıp yıkan talan eden kansızlara da fırsat doğmuş ve ortalığı talan etmişlerdi.
  • Şu anda olayları başlatanların bariz bir şekilde Gezi Parkında ortalığı yakıp yıkan zihniyet olduğu aşikâr. Gezi Parkında masum insanlar da vardı. Ama şu anda ülke genelinde yaşanan eylemlerin hiçbir şekilde masumiyet gerekçesi olamaz.

Artık devletin gücünü gösterme zamanı gelmiştir. Başta bölge insanımızı olmak üzere tüm milletimizin huzurunu bozan bu kansızlara gereken yapılmalıdır. En büyük çözüm o kansızlardan ülkemizi temizlemektir.

Özellikle doğu bölgesindeki kardeşlerimize bu sıkıntılı dönemde sabırlar diliyorum. Allah (cc) yardımcıları olsun.

İnşallah el ele kenetlenerek aramıza sızmış dış destekli bu kanser mikroplarından arınacağız…