Şehit Haberleri Olağanlaştı!

Şehit Haberleri Olağanlaştı!
Muhammed Muhsin AKSOY (23 Ekim 2011)

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek bu yazıma başlamak istiyorum.

Gün geçmiyor ki bir şehit haberi gelmesin. Ama şöyle bir durum var ki belli bir sayıda şehit olmadığı zaman tepki mekanizmalarımız tepki vermemeye başlıyor. Zamanla şehit haberleri normal gelmeye başlıyor. Ancak arada sırada yirmi civarında şehit haberi aldığımızda bir silkeniyoruz. Sonra kahrolsun pkk diyoruz. Sokaklara dökülüyoruz. Tıpkı Mavi Marmara’daki vatandaşlarımız için ve her gün zulüm gören Filistin’li kardeşlerimiz için aynısını yapmıyor muyuz? Toplu bir kıyım olmadığı müddetçe sesimiz çıkmıyor. Sesimiz çıktığında da sadece kahrolsun pkk veya kahrolsun İsrail diyoruz. Peki kahrolsun demekle kahroluyorlar mı? Biz onların zulmüne karşı ne tür bir girişimde bulunduk?

Yaptıklarımız sadece kızıp bağırıp çağırmaktan ibaret. Bunları yapınca görevimi yaptım psikolojisiyle insanda vicdanen bir rahatlık oluyor olsa gerek. Peki ya bu sorunları çözmek için asıl yapılması gerekenler? Hem ülkemizdeki hem tüm dünyadaki bu insanlık dışı eğilimleri ortadan kaldırmak için ne yapmalı?

Bunların ilacı, ülke içinde islam kardeşliği, ülke dışında islam birliğidir. Yoksa Çanakkale’de denize döktüklerimizle yapılan hiçbir işbirliği bizleri bu sorunlardan kurtaramayacaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir