Dur Demesini Biliriz

Yükselen Gençlik Platformu Genel Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde, gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Yükselen Gençlik Platformu üyesi Muhammed Aksoy, “Ismarlama gündemler oluşturularak milletimiz meşgul edilmeye çalışılırken bizler buna dur diyeceğiz.”

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde, Yükselen Gençlik Platformunun ilki düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Aksoy, artan terör olaylarının altında yatan sebeplerin başında bölücülüğün geldiğini ifade ederek, “ günümüzde insanımız üzerinde Türk-Kürt ve laik-anti laik olarak planlar dönmektedir.

Ülkemizde kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Bu, ülkemizi bölmek isteyen mihraklar tarafından gündeme getirilen ısmarlama bir sorundur. Bizler bu ülkenin 70 milyon evladıyız ve hepimiz birbirimizin kardeşiyiz “ dedi. Aksoy, yapılan terör olaylarını şiddetle kınadığını belirterek, oynanan oyunlara karşı Türk milletlinin daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Ayasofya’lar özgürlüğümüzün sembolüdür

İstanbul ve Trabzon’daki Ayasofya’ların sembol olarak camiye çevrildiğini ifade eden Aksoy, Ayasofya’ların camiye çevrilmesinin özgürlük olduğunu belirtti. Aksoy, “ papa Sümela’da yaptığı ayinden sonra Trabzon’da camiye ihtiyaç yoktur. Ayasofya’nın camiye çevrilmek istenmesinin siyasi olduğunu söyledi. Evet, Ayasofya bizim özgürlüğümüzün sembolü olduğu için siyasi bir önemi vardır’’ dedi. Sümela’da yapılan ayinlerin temelinde büyük Ermenistan hayali yattığını vurgulayan Aksoy, oynanan oyunlara karşı halkın gerekli tepkiyi vermesi gerektiğini söyledi.

Suriye’de Yaşananlar Büyük İsrail Hayalinin Ürünüdür

Son dönemde Suriye ile ilişkilerin gerginleşmesinin altında yatan sebeplere değinen Aksoy, Arap Baharı diyerek adlandırılan olayların temelinde Ortadoğu’da 22 ülkenin sınırları ve rejiminin değişmesinin yatmakta olduğunu söyledi. Aksoy, “ dünya haritasına bakıldığında aç aslan rolünü en iyi onayan devlet İsrail olmuştur. Büyük İsrail için çizilen haritaya baktığımız zaman Ortadoğu’da yaşanan sorunların sebebi açık bir şekilde anlaşılmaktadır “ dedi.

Toprak namustur parayla satılmaz!

Ortadoğu’da İsrail’in Filistin’e yerleşirken ilk olarak Filistinlilerden toprak satın aldığını ve yavaş yavaş o bölgeye yerleştiklerini ifade eden Aksoy, “ ülkemizde toprak satışı için yasa çıkarılmıştır. Bu yasanın mantıklı bir açıklaması olamaz. Çünkü topraklarımız kanla alınmıştır ancak kanla verilir “ dedi.

Gelecekten asla ümit kesilmeyecektir!

Aksoy, insanların uyutulmasında ve yaşanan toplumsal olaylara karşı duyarsız kalınmasında önemli olan unsurların başında futbol, eğlence ve kumarın geldiğini belirterek, gündemler yaratılarak milletin meşgul edildiği ve yönlendirilmeye çalışıldığını söyledi. Bu tür unsurlara karşı halkın daha bilinçli olması gerektiğini vurgulayan Aksoy, “ısmarlama gündemler oluşturularak milletimiz meşgul edilmeye çalışılırken bizler buna dur diyeceğiz.” Artık ısmarlama gündemleri değil milli gündemleri oluşturup onları konuşacağız. Ülkemizdeki ve tüm dünyadaki olumsuz tablolar bizleri umutsuzluğa sevk etmemelidir. Ülkemizde ve tüm dünyada adil bir düzenin kurulması için mücadele vereceğiz “ dedi.

Taka Gazetesi