Bir Babanın Oğluna Mesajı

Köyümüz halkından Dernekpazarı ilçe Müftümüz Abdullah AKSOY, geçtiğimiz günlerde TBMM’ de İl Öğrenci Temsilcileri tarafından Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen oğlu Muhammed Muhsin AKSOY’ a mesaj gönderdi.Aksoy’ un oğluna göndermiş olduğu o mesajı yukarıköy.com olarak sizlerle paylaşmak istedik.

İşte Abbdullah AKSOY’ un ” Allah’ın lütfu ile” başlıklı mesajı:

Allah’ın lütfu ile

Esselamu aleyküm, uzun, ince ve yorucu bir yolda inanarak yürüdün. sağdan soldan gelen her rüzgara selametle deyip el salladın. Kimseye kızmadın, darılmadın,kırılmadın ve hak bildiğin yolda yeri geldiğinde tek kaldın,nice geceler uykusuz kaldın,arkadaşlarınla gönül köprüsü kurarak mesajlaşırken uykuya daldın kanepenin üzerinde telefon elinden yere düştü,annen üzerine uyandırmadan yorganını örttü, adeta lisanı hal ile beni örtün, beni örtün bu zorlu yolculuk beni üşütüyor dedin.

Bu yol ;Allah’ın lütfu ile insanların gönlüne yarattığı bir sevgi ile büklüm büklüm bürülerek alındı. Herkes bu davaya bilerek veya bilmeyerek,anlayarak veya anlamayarak sırt verdi. Allah’ın nelere kadir olduğunu bu zorlu tırmanışta daha net gördük. Bu yolculuk sonrası ülke insanımızın halet-i ruhiyesini yorumlarında okuduk. Herkes kafasındakileri ve kucaklarındakileri ortaya döktü. Taif’den dönerken Resülüllah’ın taşlandığı gibi seni de sanal dünyada taşlayanlar oldu. Amma sen de Ya Rab beni görüyorsun,Sensin benim koruyanım beni anlamayan gerçekleri göremeyenlere bırakma dercesine onlara sadece nasihatta bulundun.

Gelecek yıllarda yine bilerek veya bilmeyerek kendilerince bir yol haritası çizmeye çalışanlara “ bizim kaşımızla yaşımızla uğraşacağınız yerde icraatlarımızla ilgilenin de zaferin nereden ve nasıl geldiğini öğrenin” de ona göre yeniden hayatınızı ve çalışmalarınızı dizayn edin dedin. Kalbimden nice duygular geçiyor onları mutlu edecek,kalbimin dili yok ki nasıl ifade etsem.Gerçi ne dersen de senin sözünden insanlar anlayış ve kavrayışları kadar istifade edeceklerdir.Selam olsun gönlünü tüm insanlığa açanlara.Sadece düşmanlığımız zalimleredir.Onların ıslahı için de dua ederiz.Onları zulümlerinden alıkoymak için mücadele ederiz en güzel şekliyle. Selam ve dualarımla Allah a emanet ol yavrum.  (Baban)

Yukarıköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir