Besle Kargayı, Çıkarsın Yasayı!

Besle Kargayı, Çıkarsın Yasayı!
Muhammed Muhsin AKSOY (27 Ocak 2012)

Ermeni meselesini soykırım olarak yasalaştırdığı için herkes Fransa’ya bir anda tepki göstermeye başladı.

Peki bizim yakın tarihte Libya’ya operasyon için onay verdiğimiz ülkeler arasında hangileri var ona bir bakalım.

Fransa, Kanada, ABD, Danimarka, İtalya, İspanya, İngiltere ve Norveç.

Şimdi konuyu Ermeni meselesini soykırım kabul etme mevzusu olarak seçtigim için bu ülkeler arasında Ermeni meselesini soykırım olarak kabul eden ülkelere bakalım istiyorum.

Ermeni meselesini soykırım olarak kabul eden ülkeler: Arjantin, Ermenistan, Belçika, Kanada, Şili, Kıbrıs Cumhuriyeti, Fransa, Yunanistan, İtalya, Litvanya, Lübnan, Hollanda, Polonya, Rusya, Slovakya, İsveç, İsviçre, Uruguay, Vatikan ve Venezuela.

Yine ABD’nin de 41 eyaletinde bu mesele soykırım olarak kabul edilmiş. Görülen o ki onay verdiğimiz Libya operasyonuna katılan 8 ülkeden 3 tanesi Ermeni meselesini soykırım olarak kabul eden ülkeler idi. Fransa’nın da bu meseleyi soykırım kabul etmesiyle birlikte bu sayı 8 de 4 e çıkmış oldu.

Ermeni meselesini soykırım olarak kabul etmelerindeki amaç bize de bunu kabul ettirip önce tazminat ardından da toprak istemek.

Bu idealler uğruna çalışan düşmanlarımızı nasıl olur da tanıyamayız. Ayrıca operasyonuna onay verdiğimiz Libya ile siyasi geçmişimizden bir bölümü sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dışişleri Bakanlığının sitesinde bulunan yazıdan alıntıdır:

Türkiye – Libya Siyasi İlişkileri

a) Siyasi İlişkilerimiz

“Ortak tarihi ve kültürel bağlar, Libya’nın Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında kendi dış politikasına hizmet edecek şekilde de olsa Türkiye’ye verdiği destek ve 1975 yılından bu yana müteahhitlik firmalarımızın Libya’da yaptığı projeler ikili ilişkileri kuvvetlendiren etkenler olmuştur. Ancak, Türkiye’den beklediği yakınlık ve desteği umduğu ölçüde alamadığı düşüncesine kapılan Kaddafi’nin giderek artan Türkiye aleyhindeki söylemi, ilişkileri 1980’li yılların ortalarından itibaren zedelemeye başlamıştır.” ……….

Öyle veya böyle Libya’nın bize destek olduğu Kıbrıs Barış Harekatı da dikkat ederseniz yine Ermeni meselesini soykırım olarak kabul eden ülkelerden biri olarak Kıbrıs Cumhuriyetine karşı yapılmıştır.

Yine günümüzde borç batağında olan ve Ermeni meselesini soykırım olarak kabul eden bir diğer ülke Yunanistan’a yapılan ekonomik destek politikalarına ne demeli?

16 Şubat 2010 tarihinde Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan 9. Türkiye Ege Kıyıları ve Yunanistan Ege Adaları Ekonomi Zirvesinde dönemin Devlet Bakanı Çağalyan tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekicidir.

BAKAN ÇAĞLAYAN: DOSTLUĞUMUZUN NİŞANESİ OLARAK YANINIZDAYIZ

Çağlayan, Yunanistan’a gelen Türk iş adamlarının fırsatçılık yapmaya gelmediğini söyledi. Yunanistan ile birlikte krizden çıkışta her türlü imkânı birlikte kullanmak amacıyla burada olduklarını anlatan Çağlayan, “Türk firmalarının Yunanistan’da yatırım yapmasını ve bunu özendirmek için buradayız. Türkiye’nin coğrafik ve stratejik avantajı var. Buradan bir çağrı yapıyoruz. Gelin bizim Türk iş adamlarıyla birlikte dünyanın diğer ülkelerine birlikte gidelim.” diye konuştu.

Millet Gazetesi’nden aldığım bu bölümden şunu anlıyoruz. Biz dostumuzu düşmanımızı hala tanıyamayış bir ülkeyiz.

Besliyoruz kargaları, oyuyorlar gözümüzü…

Allah (cc) tez zamanda ülkemize milletimize dostu düşmanı tanımayı nasip eder inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir