Başkan Aksoy’dan basın açıklaması!

Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy, 17 milyon öğrencinin tek sesi olan meclisin işler hale gelmesi ve formaliteden çıkması için taleplerinin karşılanması gerektiğini söyledi.

Aksoy, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, sorunlarının çözümü ve önerilerini dile getirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i makamında ziyaret ettiklerini belirtti.

Yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini ifade eden Aksoy, şöyle devam etti: “Milli Eğitim Bakanımıza Türkiye Öğrenci Meclisimizin gündeminin önceden belirlenmesi konusunda arkadaşlarımızın rahatsızlık duyduğunu ifade ettik. Bakanımız bu yıl anayasa çalışması olduğu için gündem maddelerinden sadece bir tanesinin bu şekilde olduğunu, bunların dışında farklı gündemler belirleyebileceğimizi söyledi.

Yine toplantılar ve çeşitli faaliyetlerimizde idareciler tarafından arkadaşlarımızın engellendiğini ifade ettik. Kendileri bize yönergeyi incelediğini ve bizleri kısıtlayan herhangi bir maddenin olmadığını söyledi.

Ankara sürecimizin çok yoğun ve güzel geçtiğini düşünüyoruz. Olumlu neticeler alacağımız konusunda umutluyuz.

” Türkiye Öğrenci Meclisi’nin, nisan ayında yapılacak özel birleşimle TBMM’de toplanacağını anımsatan Aksoy, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı oturumda görmeyi arzuladıklarını kaydetti.

Öğrencilerin sorunlarını dile getirmek için çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayan Aksoy, “17 milyon öğrencinin tek sesi olan meclisimizin işler hale gelmesi ve formaliteden çıkması için taleplerimizin karşılanması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

TÖM

Başkan Aksoy’dan basın açıklaması!” için bir yorum

  • Şubat 16, 2012 tarihinde, saat 8:11 pm
    Permalink

    Başarılar başkanım,tüm alanlarda da gayret ederek,genel ve kalıcı bir başarılı insan olmaya bakın.selamlar

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir