Başımız Sağolsun

13 Mayıs 2014 Salı günü Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan kömür madeninde yaşanan facia hepimizi derinden üzmüştür. Son resmi rakamlara göre 283 kişinin hayatını kaybettiği ve sayının artabileceği noktasında bilgilerin geldiği malumunuzdur.

Öncelikle bu kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyorum. Yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Maden ocağında yaşanan bu faciaya tepki göstermeyi hak edenler yakınlarını kaybedenlerdir. Üzgün olduğunu ifade eden biz ve bizim gibi insanların duygularını toplasak o faciada yakınını kaybeden bir annenin, bir babanın, bir çocuğun veya bir eşin acısının yanında esamesi bile okunmaz. Yani ateş düştüğü yeri yakar!

Bizler bu yaşanan hadiseyi zaman geçecek ve farklı gündemler doğrultusunda unutacağız. Ama orada hayatını kaybeden yurttaşlarımızın aileleri bu acıyı her zaman yüreklerinde taşıyacaklardır.

Bu yüzden dolayıdır ki yaşanan hadise üzerinden kimsenin birbiriyle cedelleşmesini hele de arama kurtarma çalışmaların devam ettiği bir süreçte doğru bulmadığımızı ifade etmek isterim. Yaşanan hadisenin sorumluları kim olursa olsun bunu hukuka uygun bir şekilde soruşturmak ve sonucunu takip ederek gerekli cezaları almalarına vesile olmak atılacak en sağlıklı adım olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Soma’daki yurttaşlarımız başta olmak üzere tüm milletimize başsağlığı dileriz.

Muhammed Muhsin AKSOY
Yükselen Gençlik Derneği Genel Başkanı