Aksoy, Türkiye Öğrenci Meclisi Başkan Adayı

Muhsin AKSOY “Yönergede Değişim” sloganıyla çıktığı bu yolda emin adımlarla yürümeye devam ediyor

Dernekpazarı Müftüsü Abdullah AKSOY’un oğlu ve Trabzon İl öğrenci meclis başkanı olan Musin AKSOY, Türkiye öğrenci Meclisi başkan adaylığı için Ankara’ya gidiyor.
Muhsin AKSOY kimdir ?

Muhammed Muhsin AKSOY, 23 Haziran 1990 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlçe müftüsü olan babasının birçok yerde görev yapması nedeniyle çocukluğu muhtelif şehirlerde geçen AKSOY’un annesi de Trabzon’un Of ilçesinde tanınmış ailelerinden birinin kızı olan Emine Hanımdır.

AKSOY, Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında;
5. Dönem Rize İl Öğrenci Meclisi Üyeliği,

7. Dönem Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkan Vekilliği şimdi de Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı yapmaktadır. 24 Nisan 2011 tarihinde TBMM’de yapılacak olan Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı için gerekli çalışmaları yapmış olup seçimde aday olacaktır.AKSOY, öğrenci temsilciliği yaptığı dönemlerde okul içi bir çok faaliyete öncülük yaptı. İlçesinde ve ilinde bulunan okullarla sürekli iletişim halinde bulundu. İlçesinde toplantılar organize ederek toplantılara başkanlık yaptı. Belediye meclisi toplantılarına ve eğitim öğretimle ilgili bir çok konferansa katıldı.Ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip gençlerin yetişmesi için gayretli çalışmalarda bulundu. İdeali zulmün ve haksızlığın gerek ülkemizden ve gerekse tüm dünyadan silinmesi, yerine adil bir dünya düzeninin ikame edilmesidir. Bu gayenin gerçekleşmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapmasına inanmaktadır. Şahısların, ailelerin, bölgelerin, ülkelerin ve tüm dünyanın kurtuluşu bu ideale bağlıdır. Böyle bir dünyanın kurulması için tüm gençleri ve genç ruhunda olanları bu göreve davet etmektedir.
AKSOY Çaykara İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir