Aksoy Trabzon’a Döndü!

Aksoy, karayoluyla geldiği Trabzon’da bir grup arkadaşı tarafından karşılanarak kent merkezindeki bir çiğ köftecide çiğ köfte yedi.

8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy, ”Meclis 7 dönemdir bir araya gelmişti. Aldığı kararlar olsun, yaptığı çalışmalar olsun, bıyıklı veya farklı konudaki bir haber kadar hiçbir şekilde gündeme gelmedi. Benim tek rahatsız olduğum konu buydu. Yoksa bana karşı yapılan hiçbir haberden rahatsızlık duymuyorum” dedi.

Aksoy, öğrenci meclislerinde 3 yıllık tecrübesi olduğunu vurgulayarak, ”5. dönemde Rize İl Öğrenci Meclisi üyeliği, 7. dönemde de Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanvekilliği yapmıştım”dedi.

Bu yıl yönergedeki aksaklıklardan, yaşayarak gördükleri için bilgi sahibi olduklarını ifade eden Aksoy, ”Bu tür aksaklıkları gündeme getirmek için bu yola girdik. Arkadaşlarımızla bunları her fırsatta paylaştık, neler yapabiliriz, neleri gündeme getiririz diye. Arkadaşlar da sağolsun destek oldular. Seçime de hep beraber el ele girdik. Birliğimizi, kardeşliğimizi orada herkese gösterdik. Güzel bir oturum oldu. Güzel bir mesaj verdik. Tartışma olmadı. Sarılarak ayrıldık. Seçimdeki rakiplerimizle kucaklaşarak ayrıldık”diye konuştu.

”BİZ GELECEĞİN MİLLETVEKİLLERİYİZ, LİDERLERİYİZ”

Öğrenci meclislerinin daha faal bir şekilde çalışmasını istediklerini dile getiren Aksoy, şöyle devam etti:

”İnşallah bizden sonra meclisler yılda birden fazla toplanır. Öğrenci meclisleri daha faal bir şekilde çalışır. Basına da çağrı yapıyorum, öğrenci meclislerini kamuoyuna duyurun, biz çünkü geleceğin milletvekilleriyiz, liderleriyiz. Benim şahsi bir beklentim zaten yoktu. Tek amacım yönergenin değişmesi, öğrenci meclislerinin gerçek manada öğrencilerin sorunlarını tabandan alıp meclise ulaştırabilmesiydi. Allah’a şükür birinci gündem maddesi olarak da öğrenci meclislerinin aktif hale getirilebilmesi şeklinde bir karar aldık. Amacımıza ulaşmış olduk. Başkan seçilip seçilmemek önemli değildi bizim için.”

Aksoy, başkanlık yaptığı sırada yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

”Örneğin başkanlık koltuğunda hafif bir tartışma olabilecek durumda tedirgin oldum. O tür yerlerde müdahale etmeye çalıştım. Birlik beraberlik mesajı vermeye çalıştık. Allah’a şükür bir sorun olmadan oturumu tamamladık. Onun mutluluğu içerisindeyim. Heyecan yoktu. Sadece Meclis Başkanımıza ekranın dokunmatik olup olmadığını sormuştum. O da ekrana dokunma falan demişti. Böyle bir tatlı anı olarak kaldı. Koltuğa gelince, milletvekillerinin oturduğu koltuk, başkanlık koltuğuna göre daha rahattı.”

”BIYIKLI BAŞKAN” KONUSU

Geçmiş yıllardaki bir öğrenci meclisinde yaşanan ”Bıyıklı imam hatipli başkan” olayına ilişkin açıklamasının, bugün bazı gazetelerde geniş yer tutmasına değinen Aksoy, ”O haberlerden şahsi olarak herhangi bir rahatsızlığımız olmadı. Rahatsız olduğumuz tek konu, Türkiye Öğrenci Meclisi 7 dönemdir bir araya gelmişti. Aldığı kararlar olsun, yaptığı çalışmalar olsun, bıyıklı veya farklı konudaki bir haber kadar hiçbir şekilde gündeme gelmedi. Benim tek rahatsız olduğum konu buydu. Yoksa bana karşı yapılan hiçbir haberden rahatsızlık duymuyorum. Bir sıkıntı yok”dedi.

Ülkeye faydalı birey olmanın önemli olduğunu, gerisinin önemli olmadığını anlatan Aksoy, ”Temizlik görevlisi oluruz, herhangi bir şey oluruz. Hiç önemli değil. Vatanımıza milletimize hayrımız olsun, gerisi mühim değil. Siyaset Allah nasip ederse olabilir”diye konuştu.

Eğitimine 3 yıl ara verdiğini kaydeden Aksoy, ”İlköğretim ile ortaöğretim arasında 2 yıl Kuran-ı Kerim eğitimi aldım. 1 yıl da açık öğretim sürdü. O nedenle 3 yıllık bir aram oldu. Şu anda Çaykara İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisiyim”dedi.

Başkanlığa kadar uzanan yolda kendisine destek veren herkese teşekkür eden Aksoy, ”Ailem ve arkadaşlarım baştan beri bana manevi destek oldular, arkamda durdular. Orada da tebrik ettiler, memnun oldular”diye konuştu.

”GENELDE ÇİĞ KÖFTEYİ BEĞENEREK YİYORUM”

Aksoy, Trabzon’a gelince ilk olarak çiğ köfteciye gitmesine ilişkin ise, ”Trabzon’un çiğ köftesi meşhur değil aslında ama genelde çiğ köfteyi beğenerek yiyorum. Gelip de çiğ köfte yiyelim, yol yorgunluğunu atar belki dedik. Biraz rahatsızlandık orada, Ankara’nın havası iyi gelmedi. Biraz hasta, hallettik bir şekilde”dedi.

Trabzon Çaykara İmam-Hatip Lisesinden Muhammed Muhsin Aksoy, dün TBMM’de toplanan 8. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi’nde, başkanlığa seçilmişti. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, koltuğunu Aksoy’a devretmişti.

Trabzondan Bak

Aksoy Trabzon’a Döndü!” için bir yorum

  • Nisan 27, 2011 tarihinde, saat 5:25 pm
    Permalink

    Esselamu aleyküm, uzun, ince ve yorucu bir yolda inanarak yürüdün. sağdan soldan gelen her rüzgara selametle deyip el salladın. Kimseye kızmadın, darılmadın,kırılmadın ve hak bildiğin yolda yeri geldiğinde tek kaldın,nice geceler uykusuz kaldın,arkadaşlarınla gönül köprüsü kurarak mesajlaşırken uykuya daldın kanepenin üzerinde telefon elinden yere düştü,annen üzerine uyandırmadan yorganını örttü, adeta lisanı hal ile beni örtün, beni örtün bu zorlu yolculuk beni üşütüyor dedin. Bu yol ;Allah’ın lütfu ile insanların gönlüne yarattığı bir sevgi ile büklüm büklüm bürülerek alındı. Herkes bu davaya bilerek veya bilmeyerek,anlayarak veya anlamayarak sırt verdi. Allah’ın nelere kadir olduğunu bu zorlu tırmanışta daha net gördük. Bu yolculuk sonrası ülke insanımızın halet-i ruhiyesini yorumlarında okuduk. Herkes kafasındakileri ve kucaklarındakileri ortaya döktü. Taif’den dönerken Resülüllah’ın taşlandığı gibi seni de sanal dünyada taşlayanlar oldu. Amma sen de Ya Rab beni görüyorsun,Sensin benim koruyanım beni anlamayan gerçekleri göremeyenlere bırakma dercesine onlara sadece nasihatta bulundun. Gelecek yıllarda yine bilerek veya bilmeyerek kendilerince bir yol haritası çizmeye çalışanlara “ bizim kaşımızla yaşımızla uğraşacağınız yerde icraatlarımızla ilgilenin de zaferin nereden ve nasıl geldiğini öğrenin” de ona göre yeniden hayatınızı ve çalışmalarınızı dizayn edin dedin.
    Kalbimden nice duygular geçiyor onları mutlu edecek,kalbimin dili yok ki nasıl ifade etsem.Gerçi ne dersen de senin sözünden insanlar anlayış ve kavrayışları kadar istifade edeceklerdir.Selam olsun gönlünü tüm insanlığa açanlara.Sadece düşmanlığımız zalimleredir.Onların ıslahı için de dua ederiz.Onları zulümlerinden alıkoymak için mücadele ederiz en güzel şekliyle. Selam ve dualarımla Allah a emanet ol yavrum. (Baban)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir