Aksoy, Bakanla görüştü!

 

Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanı Muhammed Muhsin Aksoy 17 Ocak 2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den randevu talebinde bulunmuştu. Bakan Dinçer randevu talebini geç de olsa kabul etmişti.

Aksoy 8 Şubat Çarşmaba gübü saat 15.00′da Bakan Dinçer’le yaklaşık bir saatlik bir görüşmede bulundu. Görüşme esnasında Antalya İl Öğrenci Meclisi Başkanı Talu Bilgili ve Yalova İl Öğrenci Meclisi Başkanı hazır bulundu.

Görüşme genel olarak öğrenci meclisleri ve sorunları üzerinde yapıldı. Aksoy, öğrenci meclislerinin işleyişindeki aksaklıkları ve çözüm önerilerini Bakan Dinçer’e rapor halinde sundu.

Bakan Dinçer de kendisinin de geçmiş yıllarda bu tür faaliyetlerde bulunduğunu ve bu faaliyetlerin öneminde değinerek “Temsilciler olarak hiçbir şekilde kendinize kısıtlama koymayın. Her türlü çalışmalarınızı yapın. Yönergenizde yapacak olduğunuz çalısmaları kısıtlayacak hiçbir hüküm mevcut değil. Eğer sizlere çalışmalarınızda engel olunursa ben buradayım.” şeklinde konuştu.

Bakan Dinçer, yine bu tür faaliyetlere verdiği önem açısından “Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Grup Başkanlığı”nı kurduğunu ifade etti.

Aksoy, Türkiye Öğrenci Meclisi’nin gündeminin önceden belirlenmesi konusunda arkadaşlarının rahatsızlık duyduğunu ve bu konuya Bakan Dinçer’in açıklık getirmesini istedi.

Bakan Dinçer, “Sadece o gündemle toplanmayacaksınız, sadece bu yıl anayasa çalısmalarına sizlerin de katkısı olsun diye gündem maddeleriniz arasında bu da olacak. Gündem maddelerinizi istediğiniz gibi belirlenebileceksiniz.” şeklinde konuştu.

Görüşmenin ardından Bakan Dinçer, konuların daha detaylı görüşülmesi için Aksoy ve ekibini Bakanlık Müsteşarı Zübeyir Yılmaz’a yönlendirdi.

Bakanlık Müsteşarı Zübeyir Yılmaz ile yapılan görüşme esnasında Talim ve Terbiye Kurulu’ndan konuyla sorumlu kişiler de hazır bulundu. Aksoy, öğrenci meclisinin temel sorunlarını ve neler yapılması gerektiğini detaylı bir şekilde Müsteşara ve Talim ve Terbiye Kurulu’ndan konuyla ilgili sorumlu kişilere aktardı. Bu görüşme de yaklaşık iki saat sürdü.

Ofun Nabzı Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir